Od 17 hodin zde budou odměňováni místní nejúspěšnější sportovci, trenéři, funkcionáři i senioři. „Již osmým ročníkem ceremoniálu provede přítomné známý komentátor Václav Tittelbach,“ informoval tajemník hranického městského úřadu Vladimír Vyplelík.

Populární tvář televize Nova vyhlásí nejen nejlepší jednotlivce i družstva ve třech věkových kategoriích v olympijských sportech. Dostane se i na nejúspěšnější hranické reprezentanty v odvětvích, která nejsou zařazena do programu největšího sportovního svátku.

Stranou nezůstanou ani trenéři místních klubů, stejně jako hranické sportovní legendy. O tom, že se v Hranicích sportu daří, svědčí i počet letos nominovaných jednotlivců a kolektivů. Těch bylo více než sedmdesát.

„Z toho nejvíce jich je v nejmladších kategoriích. Je to logické, protože jak děti stárnou, buď ztrácejí o sport vážný zájem, nebo pokud se jim daří, odcházejí do větších oddílů, které jim mohou nabídnout lepší podmínky pro jejich rozvoj,“ vysvětlil Vladimír Vyplelík.

Podle jeho slov se v minulých letech ukázalo, že úspěch v anketě Sportovec roku je pro oceněné velmi motivující. Vzácným hostem akce bude dvojnásobný mistr světa v rychlostní kanoistice Petr „Čáp“ Procházka.

Úspěšný závodník se nyní věnuje dračím lodím, a to i na postu reprezentačního trenéra. Procházka svým zápisem obohatí Zlatou knihu města Hranice.

„Všichni nominovaní se mohou těšit na upomínkový list a zápis do Pamětní knihy města Hranice, chybět nebudou ani věcné ceny. Na vítěze jednotlivých kategorií čeká finanční odměna,“ sdělila Jarmila Vrtalová z hranického odboru kultury a sportu, který ceremoniál připravuje.

Odměněni budou také sportovec a kolektiv, kteří obdrží nejvíce čtenářských hlasů prostřednictvím ankety Hranického týdne. Nejlepší jednotlivec získá dvě poukázky na masáže do relaxačního centra AGAPE Wellnes v celkové hodnotě tisíc korun.

Nejvíce ceněný kolektiv dostane poukázek osm. Z došlých hlasovacích lístků bude vylosováno deset čtenářů, kteří obdrží poukázku v hodnotě 500 korun na masáže do relaxačního centra AGAPEWellnes. Všichni sportovní fanoušci jsou na slavnostní vyhlášení srdečně zváni.

Akce je veřejně přístupná, vstup je bezplatný.

David Kristek, Martin Pjentak