Čestným hostem úterního odpoledne byl totiž nejúspěšnější český triatlonista současnosti Filip Ospalý.

A aby toho nebylo málo, vítězkou hlavní kategorie jednotlivců se stala Simona Křivánková z hranického triatlonového klu­bu.

Křivánková se v roce 2015 stala českou, slovenskou i rakouskou mistryní v dlouhém triatlonu.

K těmto triumfům přidala i vítězství na spojeném mistrovství Chorvatska a Slovinska ve středním triatlonu.

Cenu převzala právě od ikony svého sportu Filipa Ospalého. Ten na pódiu promluvil i k hojně zastoupené mládeži.

„Lidé, o kterých čtete nebo slyšíte v médiích, to je jenom špička ledovce. Většina sportovců si, jakmile oznámí konec kariéry, musí najít nějakou práci. Tu bez adekvátního studia nezískáte. Jenom sportovat je stejně nuda, je lepší si od toho sportu i odpočinout, pro mě byla zpestřením a odreagováním škola," prozradil vystudovaný inženýr ekonomie.

Suverénem posledních let jsou v kategorii kolektivů nad dvacet let hraničtí házenkáři.

Cementáři opět obhájili prvenství, přestože v roce 2015 vypadli v play-off již ve čtvrtfinále.

V Českém poháru ale skončili na druhém místě a město dlouhodobě úspěšně reprezentují na té nejvyšší extraligové úrovni.

Mládežníky ovládli judisté

Mládežnické kategorie patřily judistům.

V Hranicích úspěšný a rozšířený sport slavil prvenství mezi jednotlivci od 16 do 19 let díky Petře Zlámalové z Klubu juda Hranice, dorostenecké mistryně republiky.

Šarlota Olšáková z Juda Hranice zase ovládla mistrovství republiky starších žákyň a dominovala mezi individualitami do 15 let.

Také mezi kolektivy zářilo judo.

V kategorii 16 – 19 let zvítězili dorostenci klubu Judo Železo Hranice, kteří skončili pátí v republice.

Mezi mladšími 15 let měli nejlepší výsledky starší žáci Juda Hranice, vicemistři republiky.

Pozornost se klasicky věnuje také méně tradičním neolympijským sportům. Prvenství si zasloužil letec Radek Krejčiřík. Člen Aeroklubu Hranice skončil sedmý na mistrovství světa v Austrálii.

Zvláštní kategorie byly ty, ve kterých komise pro výběr nejlepších sportovců neurčuje žádné pořadí.

Oceněni tak byli úspěšní hraničtí sportovní odchovanci, působící v jiných oddílech.

Letos se jednalo o trojici Jakub Zavřel, Karel Hartl a Tamara Hašová.

Na pódiu se objevili také zasloužilí trenéři či činovníci lokálního sportu.

Nechyběl ani účastník posledního dakarské rallye Dušan Randýsek. Ú

spěšný motorista dostal Zvláštní ocenění pro sportovce, který dlouhodobě reprezentuje a propaguje město Hranice doma i v zahraničí.

Smutný moment: cena pro Milana Bartoše

Smutnou chvilkou pak bylo předání ceny pro nejlepšího hendikepovaného sportovce.

In memoriam jím byl zvolen Milan Bartoš.

Ten na novém parakajaku v roce 2015 absolvoval mistrovství světa v Miláně a tvrdě trénoval, aby se mohl zúčastnit paralympiády v Riu. Osud mu však bohužel nepřál.

Jinak pohodový a důstojný ceremoniál přítomným zpříjemnily svým akrobatickým vystoupením členky Circus Dance Studia z Nového Jičína.