Slavnostnímu ceremoniálu v nazdobené dvoraně zdejšího zámku dodala lesk přítomnost známého moderátora Václava Tittelbacha a trenéra družstva házenkářů, stříbrných olympioniů z roku 1972, Jiřího Víchy.

„Pro nás je to jeden ze způsobů, jak podpořit místní sportovce v jejich snažení. Kromě toho připsívá město na činnost sportovních oddílů a klubů i finančně,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Akce si cení i místní sportovní oddíly.

To potvrdil i trenér Klubu juda Hranice Daniel Navrátil. „Mně se ta akce moc líbí. Vím, že málokteré město se o své sportovce tak dobře stará. A tím nemyslím jen toto ocenění, ale i celou grantovou politiku. Navíc, pro ty mladé závodníky je to velká motivace v jejich dalším snažení a ocenění berou jako velkou prestiž,“ sdělil Daniel Navrátil. Kromě aktivních sportovců se ocenění pravidelně dočkávají i sportovní senioři, trenéři a činovníci.

Letos se této pocty dočkal in memoriam jediný hranický olympionik, brankář házenkářské reprezentace František Králík. Ten byl oporou týmu, který v roce 1972 vybojoval na olympiádě v Mnichově stříbrnou medaili. Kromě odborné poroty vybírali nejlepší sportovce v tradiční anketě také čtenáři Hranického týdne. Ti své hlasy nejčastěji dávali v kategorii jednotlivců judistce Vendule Hlavové, která získala celkem 128 hlasů, a v družstech se nejvíce líbil Klub juda Hranice, který dostal 88 čtenářských hlasů.