Celodenní turnaj prověřil nejen hráčské dovednosti této nejmladší kategorie národních házenkářek, ale také fyzickou připravenost.

A nutno dodat, že v obojím žeravické naděje obstály. V zahajovacím utkání turnaje družstvo narazilo na středočeské Březno, se kterým si snadno poradilo 6:2.

Hůře se mu vedlo ve druhém zápase se západočeskými Příchovicemi, na které nestačilo a podlehlo 2:6. Tento nepříznivý výsledek chtělo odčinit v následujícím utkání s domácím Litvínovem.

V jeho průběhu si nevedlo špatně, dlouho vedlo, ale v závěru o vedení přišlo a bralo bod za remízu 6:6.

Zvítězit se Žeravicím podařilo v zápase se severočeským Chomutovem, který díky výbornému výkonu zadních řad zdolaly 4:2.

Také v zápase s jihomoravským Vracovem se děvčata radovala ze zisku dvou bodů po výhře 10:3. Ve svém posledním duelu bojovala o stříbro s východočeskými Opatovicemi nad Labem.

V souboji dvou vynikajících obran nakonec podlehla nejtěsnějším rozdílem 2:3, ale i tak mohla být se svým účinkováním spokojena.

Pořadí: 1. Příchovice, 2. Opatovice n. L., 3. Žeravice, 4. Litvínov, 5. Chomutov, 6. Vracov, 7. Březno.

Sestava a branky Žeravic: brankařka Nikola Zmeškalová, obránkyně Lucie Bajerová, Magda Kašpárková, Tereza Kosíková, Sabina Zajícová, Anna Zubíková, útočnice Monika Bajerová (8), Hana Čecháková (7), Renáta Čecháková, Adéla Nováková (12) a Tereza Zmeškalová (3), trenéři Magda Kašpárková a Radek Čechák, vedoucí Hana Čecháková.

K výkonu svých svěřenkyň trenérka Magda Kašpárková dodává: „Děvčata v Litvínově předváděla velmi pěkné výkony a v první řadě bych je chtěla pochválit za bojovnost a maximální snahu. Herně musím vyzdvihnout zejména obrannou řadu v čele s brankařkou Nikolou Zmeškalovou, na jejichž výkonech družstvo stálo. Útok hrál na hranici svých možností, snad jen koncovka mohla být lepší.“

„S přihlédnutím ke skutečnosti, že většina hráček bude v této kategorii pokračovat i v nové sezoně a tudíž má všechny předpoklady k hernímu i výkonnostnímu růstu, můžemebýt plně spokojeni. Holkám děkuji za vzornou reprezentaci klubu a věřím, že na tento úspěch navážeme.“

(zk)