V sobotu 2. března se čtyři judisté představili na turnaji olympijských nadějí v Raškovicích. Kromě moravských týmů zde měly své zastoupení také kluby z Polska a ze Slovenska. Filip Caletka a Adam Vinklárek vybojovali stříbrné medaile. David Střílka a Alexandr Tošenovský nebodovali.

V neděli 3. března pak odcestovala sedmičlenná výprava starších žáků na mezinárodní turnaj do rakouského Vöcklabrucku. První místa vybojovali Kristýna Pokorná a Filip Otevřel. Druhé místo má Jan Tománek a Martin Jeřábek. Zápasy o bronz nezvládli Ondřej Vybíral a Adéla Stříteská, oba tak skončili pátí. Bára Kulhánková se v prvním utkání zranila.

MINILIGA PŘITÁHLA SKORO STO JUDISTŮ

V úterý 5. března se v tělocvičně ZŠ Struhlovsko uskutečnilo také druhé kolo oddílové soutěže Mini liga. Účast byla obrovská, na tatami se představilo 92 malých judistů z domácího klubu a spřátelených oddílů. První místa vybojovali Kristián Křistek, Alexandr Tošenovský, Veronika Rašková, Lukáš Polívka, Jaroslav Géryk, Leoš Kráčmar, Matyáš Stupárek, David Střílka, Sebastián Stupárek, Filip Caletka, Helena Novosadová, Aleš Románek a Max Mrovec. V soutěži základen vede Lipník nad Bečvou o 21 bodů před Hranicemi.

PĚT PRVENSTVÍ Z VESELÍ NAD MORAVOU

V sobotu 9. března zápasilo dvacet zástupců Judo Hranice na VC Veselí nad Moravou. Pro mladší žáky se jednalo o nominační turnaj. Pohár pro vítěze vybojovali Tomáš Otevřel, Tomáš Géryk, Adam Bělaška, Jan Tománek a Nela Němcová.

Ve stejný měl oddíl svého zástupce na VC Opavy. Benjamínek Filip Caletka bral stříbro.

OLGA CHYTRÁ