Pořadatelé nastavili vysokou základní výšku 170 cm. Tu Adam zvládl na druhý pokus. Další postupnou výšku 175 cm přeskočil až na třetí pokus. Následných 180 cm už mu vystavilo stopku. Znamenalo to konečné deváté místo, tedy stejné, na kterém byl Adam v celorepublikových tabulkách před závodem.

O dvě místa oproti tabulkám si v Praze polepšil Vojtěch Podjukl v závodě na 3000 m. Jeho osobní rekord byl 10:15,90 min. Závod byl rozběhnutý dost rychle. Toto tempo sice v závěru Podjukl neudržel a z první skupinky odpadl, ale i tak z toho byl skvělý osobní (a zároveň i oddílový) rekord 10:03,65 min. a 10. místo.

Mladší žáci

Třetí a zároveň poslední kolo Krajské soutěže družstev mladšího žactva proběhlo v úterý 17. září v Prostějově. Poslední kolo bývá vždy hodnoceno i jako Krajský přebor jednotlivců. Mladí hraničtí atleti si z něj sice neodnesli žádné medaile, ale odměnou mnohým byly pěkné osobní rekordy.

Hraničtí sbírali především šestá místa, povedlo se jim to hned třikrát. Šestý doběhl Tomáš Dvořák v závodě na 150 m, k tomu ještě sedmý na šedesátce s překážkami a osmý na třístovce. Šesté místo vybojoval Martin Závora na osmistovce v novém osobním rekordu 2:49,34 min. Tito dva závodníci však byli v Prostějově jediní členové družstva. Hoši tak v posledním kole i celkově obsadili až sedmou pozici. Nejvíce bodujícím za všechny tři kola se stal Tomáš Dvořák.

U děvčat byl scénář podobný, za družstvo mladších žákyň nastoupily v Prostějově tři závodnice. Šesté místo v běhu na 300 m vybojovala Nikol Benešová, na poloviční trati doběhla desátá. Na stopadesátce se dařilo Tereze Birnbaumové, která doběhla sedmá v novém osobním rekordu 23,64 s. Třetí do party byla Adéla Zdražilová, která kvůli bolesti Achillovy šlachy nastoupila pouze k hodu míčkem, kde vybojovala desáté místo. I tak se Adélka stala nejvíce bodující hranickou závodnicí v součtu všech třech kol. Celkově družstvo dívek obsadilo osmé místo. (skA)