Karel Brychta se do Ostravy nominoval výkonem 610 cm v dálce, kterým drží osmé místo v celorepublikových tabulkách. Z přihlášených závodníků měl šestý výkon. A v sobotní soutěži to dopadlo přesně podle papírových předpokladů.

Brychta hned úvodním pokusem předvedl výborných 590 cm a v dalších pokusech se nezlepšil. Šesté místo je skvělý výkon. Na medaili by si musel posunout osobní rekord minimálně o sedm centimetrů. „Škoda však dvou centimetrů, které mu chyběly na čtvrté místo. V lepších výkonech mu nejspíš zabránila tréninková pauza způsobená zraněním stehenního svalu,“ uvedla Klára Úlehlová z SK Hranice.

Do nedělní stopadesátky nastupoval Brychta s přáním zaběhnout čas pod 18 vteřin. Jeho osobní rekord, se kterým nastupoval do závodu, byl 18,12 s, což byl patnáctý čas z 24 vybraných závodníků. „Během závodu opět ucítil bolavý stehenní sval, sice jej nelimitoval tolik, jako při posledním závodě, kde si jej právě zranil, ale výkon na mistrovství republiky jistě ovlivnil,“ prozradila Klára Úlehlová. Do cíle Brychta doběhl v čase 18,05 s, za což si vysloužil celkové třinácté místo.

Odstrčilová útočila na desítku

V neděli se představila také vrhačka Barbora Odstrčilová. Do závodu nastupovala se sedmnáctým výkonem (10,40 m) z osmnácti vybraných závodnic. Do soutěže vstoupila výkonem 9,73 m, následně vrhla 9,87 m, do třetího pokusu se však trefila nejlépe a bylo z toho 10,27 m, za což brala výborné jedenácté místo. Škoda jen 8 centimetrů, o které jí uniklo finále. Odstrčilová je však starší žákyně teprve prvním rokem, má tak ještě spoustu času předvést v této kategorii, co v ní je. 

Skvělé páté místo na letošní Rohálovské desítce zaběhl hranický atlet Vojtěch Podjukl.
Podjuklovi si podmanili Rohálovskou desítku