Po vyrovnaném začátku zápasu převzali Hraničtí iniciativu, která se zvýšila v přesilovce v páté minutě, a v čase 6:36 Šenkeřík svým prvním gólem ze střední vzdálenosti otevřel skóre.

O třináct vteřin později po výborné rozehrávce zvýšil Sehnal na 0:2 a o další minutu a půl později opět Šenkeřík stahovačkou už na 0:3. Kapitán byl při chuti a v desáté minutě zvýšil na 0:4.

Druhá třetina přinesla vyrovnání hry, Olomoučtí se více ukazovali před brankou Hranic. Snaha o zkorigování výsledku vedla až k trestnému střílení po faulu Dudy, které zneškodnil bez problému brankář Kadlec.

Uklidnění přinesl gól z pokračující přesilovky domácích, kdy v oslabení po obrané akci Blažka vstřelil gól opět Šenkeřík. Účet druhé třetiny zakončil dorážkou před brankou Sehnal na 0:6.

V třetí třetině došlo k polevení výkonu i koncentrace a v páté minutě během třinácti vteřin vstřelili domácí dva slepené góly. Skóre celého zápasu uzavřeli minutu před koncem na konečných 3:6.

Tornádo Lutín – FBS Olomouc B – Teiwaz Hranice 3:6 (0:4, 0:2, 3:0)

V utkání o čelo tabulky narazily Hranice na velmi zdatného soupeře z Uničova. Začátek provázela mírná nervozita, která vedla k vyloučení Vládi Blažka a přesilovku Uničov velmi rychle využil krásnou střelou do horního rohu Šlosarovy branky.

Zápasu nechybělo vůbec nic. Oba týmy hráli s maximálním nasazením a utkání se muselo divákům líbit. Přes všechnu snahu se do konce třetiny nepodařilo vyrovnat.

Druhá třetina začala jako ta první, kdy Uničov rychle zvýšil na 0:2. Teiwaz hrál výborně takticky, přesto nedokázal i přes velmi dobré šance překonat uničovskou obranu. Třetí třetina opět začala brzkou brankou Uničova.

Hra se přiostřovala, přibývalo vyloučení na obou stranách. Jiskřičku naděje vykřesal Jarda Šenkeřík snížením na 1:3 pět minut před koncem při hře čtyři na čtyři.

V nervózním závěru nevyužil Teiwaz přesilovku čtyři na tři, a tak utkání skončilo první letošní porážkou. V tomto utkání byl výborný Tomáš Duda, který tým hodně podržel.

Teiwaz Hranice – Lynx Uničov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Hranice: Kadlec J., Šlosar, Duda, Blažek, Čagan, Rýpar, Beránek, Šenkeřík, Sehnal, Frydrych, Kadlec D., Kozák, Troup, Štěpán.