„Nechtěl jsem na hráče před zápasem vytvářet tlak, ale řekl jsem jim, že tohle je zápas o bytí a nebytí. Veledůležité vítězství nás posouvá do hry o play-off. Bylo to poprvé, co jsem před utkáním tlačil na pilu a kladl hráčům na srdce, aby opravdu od prvního hvizdu hráli o svůj život,“ začal své hodnocení hranický trenér Jaroslav Hudeček.

A jeho slova padla na úrodnou půdu. Cement vedl po osmi minutách 5:1 a právě dobrý vstup do utkání se nakonec ukázal jako klíčový. Poločasové vedení o čtyři branky totiž hosté ve druhé půli díky rychlé a efektivní hře smazali, deset minut před koncem se začínalo za stavu 19:19 od znova.

„Vlastní hloupostí a nevyrovnaností výkonu jsme soupeři dovolili srovnat. Měli jsme špatný vstup do druhé půle. Byla tam nervozita, která se přenášela na lavičku i na hřiště. Jiskřilo to tam i mezi hráči možná až moc. Ale bylo to správné derby,“ poznamenal Hudeček.

Jeho slova potvrzují červené karty na obou stranách a vskutku peprný závěr střetnutí. Vypadalo to, že rozhodnutí nakonec přinesla solidní pasáž mezi 25. a 28. minutou. Kopřivnice ale dokázala snížit na rozdíl jediné branky.

Šestnáct vteřin před koncem navíc Cementáři pořádně fanouškům zahráli na nervy. Jako by si neuvědomili, že vedou o gól. Chyba ve střídání znamenala, že na hřišti měli moc hráčů. Míč tak šel za stavu 29:28 po vášnivých debatách k soupeři. Ten měl dostatek času na útok, který však střelou neskončil. Devítimetrový hod v poslední vteřině se také neujal a na hřišti mohly vypuknout oslavy.

„Ten závěr, to byla katastrofa. Hráči byli ve stresu a nekoncentrovaní. Naštěstí to soupeř pokazil taky. Taky měl neskutečné množství technických chyb a v podstatě nám výhru daroval,“ řekl Jaroslav Hudeček.

„Štěstí se k nám nakonec vrátilo. V první půlce jsme udělali tři technické chyby, ve druhé devět. Musím si rozebrat, co se stalo. Taky nás srážely neproměněné šance, zaskočila nás ve druhém poločase taky osobní obrana,“ doplnil kouč Cementářů.

Další body mohou Hranice v sobotu 27. února v Lovosicích, se kterými doma uhrály remízu.

TJ Cement Hranice – KH ISMM Kopřivnice 29:28 (17:13)

Nejvíce branek: Mucha 11, Piwko 5/2, Rumian 3 – Gřes 9/2, Brito 5. Rozhodčí: Kozler, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/2. Vyloučení: 8:3. ČK: Brož – Fulnek. Bez diváků.