„Pro nás bude jednoznačně důležité uhrát tři domácí zápasy. Matematika potom velí, že deváté místo uhájíme, a to je náš jednoznačný cíl,“ uvedl pro svazový web šéf Cementářů Martin Schober. Ten na lavičce v sobotu zaskočil zraněného kouče Hrabala. Hranice pak s přehledem porazily Strakonice 34:27.

Cementáři si rychle vybudovali pohodlný náskok, který bez problémů udrželi až do konce utkání. V útoku se dařilo hlavně Zdeňku Čadrovi, který jedenáctku na drese přetavil i v jedenáct gólů a pozici nejlepšího střelce zápasu. Právě Čadra by v play-out klidně mohl na sebe vzít roli hnacího motoru na cestě za devátým místem.

Hraničtí však ani v sobotu nebyli stoprocentně kompletní.

„Zdravotní potíže nás provázejí v jednom kuse už tři sezony, takže o tom už raději ani nemluvím,“ zmínil Martin Schober.

Cement doma přesto neprohrál už páté utkání v řadě. To další sehraje už v pátek 20. dubna od 19 hodin proti Novému Veselí, které na úvod play-out podobně jasně přehrálo Brno 32:24.

TJ Cement Hranice – HBC Strakonice 1921 34:27 (16:12)

Nejvíce branek: Čadra 11/1, Stržínek 4, Mičkal 4/2 – Nejdl 6, Wildt 4, Landsinger 3, Krejčí 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 5 (ČK Stržínek):2. Diváci: 100.