Švecová do turnaje nastupovala pod vedením trenérky Marie Holčákové. Jako mistryně světa pro neslyšící do 70 kilogramů byla jednou z favoritek turnaje.

„Julie předvedla senzační výkon a na tatami nechala opravdu vše. Přestože se jí nepovedlo dotáhnout turnaj do zlatého konce, v desetiminutovém finále nedala soupeřce nic zadarmo a ukázala, že patří ke špičce i v těžší váhové kategorii,“ hodnotila výkon své svěřenkyně Marie Holčáková.

Judistka Železa Hranice Julie Švecová (vlevo) má stříbro z mistrovství světa neslyšících 2023.Judistka Železa Hranice Julie Švecová (vlevo) má stříbro z mistrovství světa neslyšících 2023.Zdroj: se svolením Judo Železo Hranice

Soutěžní systém byl následující: judistky byly rozděleny ve dvou skupinách, ze kterých dvě nejlepší závodnice postupovaly do pavouku. Julie Švecová se v základní skupině utkala s reprezentantkami Ukrajiny a Turecka.

Výhra nad tureckou závodnicí a prohra s ukrajinskou judistkou (pozdější vítězkou soutěže) zajistily Švecové postup ze druhého místa.

V semifinále si poradila s vítězkou skupiny A Talayhanovou a postoupila tak do finále. Zde se znovu utkala s Ukrajinkou Pohorelovovou, které až po šesti minutách prodloužení v golden score znovu podlehla.

Fanoušci SK Hranice. Ilustrační foto
Zase remíza. Válka do posledního kola, očekává kouč Hranic

Zdroj: Judo Železo Hranice