Úvodních deset minut přitom patřilo hostům, kteří si drželi vedení. Pak se začali více prosazovat novoveselští Sekulič s Dolejším, kteří strhli vedení na stranu nováčka. Domácí šli do šaten s jednogólovým náskokem.

„Celý první poločas byl vyrovnaný. My jsme nevyužili několik šancí, které jsme si vypracovali. Mohli jsme se i utrhnout, ale právě ty neproměněné šance držely Veselí v lehkém náskoku,“ popisoval trenér Cementu Libor Hrabal.

Jeho tým ovšem zdaleka nic nezabalil. Ještě ve 48. minutě vedl 22:19. Poslední desetiminutovka ale skončila 8:2 pro Nové Veselí, které tak mohlo slavit obrovsky důležitou výhru 29:24.

„Ve druhém poločase se nám skvělou šestiminutovkou podařilo dostat se do třígólového vedení. Vypadalo to, že je to na dobré cestě. Pak ale přišel zlom, nedisciplinovanost, nepodařila se nám přesilovka, Veselí se nadechlo a makalo. Nám se pak už v závěru nepodařilo obrátit. Soupeř pak díky své bojovnosti zaslouženě vyhrál,“ uznal Libor Hrabal.

Trošku to i vypadalo, že se na horším závěru jeho svěřenců podepsala také únava. „Možná nám trošičku došly síly. Sázel jsem na zkušenost, protože už hráli Stržínek, Kučerka nebo Čadra. Bohužel se mi to asi moc nevyplatilo a možná nakonec byli unavení. Rozhodly maličkosti,“ pokrčil kouč rameny.

Hranickým nyní patří deváté místo tabulky a na osmý Frýdek-Místek ztrácejí jediný bod. Právě ve Frýdku Cementáři sehrají další klíčový zápas v neděli od 17 hodin.

„Soustředíme se na to, abychom nasbírali nějaké body, abychom ještě proklouzli do osmičky. Bude to velice těžké, máme tam obtížné zápasy, ale nic není ztracené. Zkusíme se o to ještě poprat,“ neztrácí Libor Hrabal víru.

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 29:24 (13:12)

Nejvíce branek: Sekulić 7/2, Štěrba 5/3, Nejdl 4 – Tůma 7, Horut 7/1, Mičkal 4/3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 2:4. ČK: Štohanzl (NVE).