Mistr tří posledních sezon z Plzně nedokázal naplnit roli favorita a proti zraněními oslabeným Cementářům postupně přišel o vedení a odjížděl tak pouze s bodem, který mu nestačí k tomu, aby se dostal do čela tabulky.

Naopak Hranice předvedly houževnatý a bojovný výkon, díky němuž se na soupeře v posledních minutách zápasu dotáhly a výrazně oživily naděje na play-off. Hlavně, co se sebevědomí do posledních pěti kol základní části týče.

„Jeden bod je pro nás v momentální situaci bez pěti hráčů základní sestavy proti Plzni super výsledek. Určitě nám to pomůže. Pojedeme do Veselí s myšlenkou, že jsme tady remizovali s Plzní. Ve Veselí se dá hrát taky,“ vyhlížel trenér Cementu Libor Hrabal další důležitý boj svého týmu.

Začátek zápasu přitom vůbec nenasvědčoval tomu, že by se v hranické hale schylovalo k nějakému překvapení. Plzeňští se rychle dostali do vedení 5:0. „Říkal jsem klukům, že se musíme soustředit, ať to není na začátku 5:0. Přesně tak to bylo, asi jsem to zakřikl,“ usmíval se Hrabal.

Cement se ale zničehonic probral, proměněná sedmička Mičkala na konci 12. minuty znamenala snížení na 4:5. Hlavně na křídelníka Tomáše Mičkala obrana Talentu až příliš často zapomínala.

Plzeň si nicméně ještě během poločasu vzala pětigólový náskok zpátky, Hranice ovšem bojovaly, zlepšily defenzivu a do šaten se šlo za stavu 11:14 z pohledu domácích.

„Po tom začátku, kdy jsme byli hrozně ustrašení a dělali technické chyby, jsme se zvedli a pochopili, že můžeme s Plzní sehrát dobrý zápas,“ hodnotil kouč.

Ve druhém poločase držel naděje Cementářů nad vodou hlavně skvělý Karel Magrla v brance, dobré střelecké představení rozehrál na spojce Libor Horut. Deset minut před koncem zápasu se vedení Plzně scvrklo na rozdíl jediné trefy a dál se děly věci.

V 57. minutě snižoval Horut na 22:23, při střele byl navíc tvrdě faulován Šindelářem. Následovala červená karta a dvojnásobná přesilovka Cementu. Tu domácí využili ke srovnání skóre.

Hraničtí dokonce vyhnali z brány reprezentanta Štochla, Talent ovšem ještě šel minutu před koncem do vedení 25:24.

Důrazně ale půlminutku poté srovnal Pomahač, a díky zákroku Magrly, který heroicky zasáhl i za cenu lehkého zranění, vydržel stav 25:25 do závěrečné sirény.

„Za druhý poločas kluci zaslouží pochvalu. Trošku jsme změnili obranu, přišli tam Andrš s Indrákem a myslím, že se to celé zlepšilo. Vzadu nás taky podržel Karel Magrla. Vpředu jsme byli efektivnější. Neztráceli jsme tolik balony a nepouštěli Plzeň do rychlých protiútoků,“ shrnul Libor Hrabal.

Jeho tým čeká v sobotu na palubovce Nového Veselí důležitý boj s tabulkovým sousedem o tolik potřebné body do play-off.

TJ Cement Hranice – Talent Robstav M.A.T. Plzeň 25:25 (11:14)

Nejvíce branek: Horut 9, Mičkal 8, Magrla, Hanzelka 2- Škvaril 6, Poloz 5, Šíra 3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 7:6 (Šindelář ČK). Diváci: 205.