Na turnaji v Ostravě s dotací 42 500 EUR se probojoval až do semifinále, kde podlehl Jiřímu Vaňkovi 2:6, 6:7.

Na turnaji ECM Prague Open 2008 s dotací 64 000 EUR se dostal do čtvrtfinále, kde nestačil na Bohdana Ulihracha a prohrál 4:6, 6:2, 4:6.

Lukáš Rosol

Momentálně nejúspěšnější hráč TK Precolor Přerov se narodil 24. července 1985 v Brně. S tenisem začal v šesti letech v klubu Slovan Hodonín a ve třinácti přestoupil do TKPrecolor Přerov.

Největší tenisové úspěchy: dvojnásobný juniorský mistr republiky z roku 2003, dále halový mistr republiky dospělých pro rok 2005 a mistr ČR dospělých pro rok 2007 na antuce.

Nastupuje také v tenisové extralize a TK Precolor Přerov pomohl v posledních dvou letech vybojovat stříbrné medaile. V této soutěži dosáhl zatím největšího vítězství kariéry, když ve finále extraligy roku 2007 proti TK Agrofert Prostějov porazil Jarkka Nieminena (FIN), 25. hráče světa.

„Dále si cením ve Španělsku na 125 000 USD dotovaném turnaji vyřazení druhého nasazeného hráče Olivera Rochuse (BEL) 48 ATP, 6:2 6:3. Dařilo se mi i na začátku tohoto roku, kdy jsem přehrál na ATP turnaji v Aucklandu na NovémZélandě s dotací 450 000 USD Luise Hornu (PER) 73. hráče světa. Mé momentální postavení na žebříčku ve dvouhře je 209 ATP. Do konce roku se chci dostat do první stopadesátky na světě ve dvouhře a do stého místa ve čtyřhře,“ řekl Lukáš Rosol.

Pernilla Mendesová, nadějná hráčka TK Precolor Přerov, zahájila letní sezonu dvěma skvělými turnaji. Na evropském tenisovém turnaji ETA do 14 let v Trnavě si ve finále poradila se slovenskou hráčkou Uberalovou 2:6, 6:2, 6:2 a stala se vítězkou.

Na dalším turnaji této evropské série v Praze až ve finále podlehla ruské hráčce Putiševé 1:2 na sety.

Byla zahájena mistrovská utkání družstev ve všech kategoriích: tým přerovských mladších žáků A ve složení Niče, Scholz, Němec, Vrána, Mayerová a Porubská odehrál utkání na domácích dvorcích s celkem Beskydský TK Frýdlant, kterému podlehl 4:5.

Družstvo starších žáků A v sestavě Bližňák, Herzán, Niče, Pilař, Kamínková a Mayerová porazilo celek TK Kentaur Nova Vítkovice 8:0.

Dorostenecké áčko ve složení Lucák, Dolanský, Husáková, Mendesová, Selucký a Bližňák na domácích dvorcích porazilo družstvo Opavy Avýsledkem 5:4.

(tk)