Dále jdou na Mezinárodním halovém mistrovství České republiky žen do čtvrtfinále nasazené české hráčky Zuzana Ondrášková, Tereza Hladíková a Andrea Hlaváčková. Do dalšího kola postoupila rovněž Michaela Paštiková.

Po uzávěrce vydání ještě hrála Sandra Záhlavová, která zůstala po vyřazení Voráčové nejvýše nasazenou hráčkou. Z nasazených tenistek se rozloučila s turnajem ve druhém kole Polka Anna Korzeniaková (8.).

V prvním kole již vypadly nejvýše nasazená Renata Voráčová a Stephanie Gehrleinová (7.) z Německa. Celkem snadnou cestu do dalšího kola měla přerovská Tereza Hladíková, která ve dvou setech porazila Patricii Verešovou ze Slovenska. V dalším kole na ni čeká Anna Florisová z Itálie. „Dnes to byl snadnější zápas než včera.

Nebyla jsem tolik nervózní a rozehrála jsem se. První set byl těžký, obě jsme si držely své podání. Nebyla jsem schopna ji brejknout a držela jsem si svůj return. Ve druhé sadě jsem vedla už 5:1 a soupeřka vypadala již odevzdaně. Necháme se překvapit a očekávání mám velké. Každopádně chci postoupit co nejdále. Je to můj oblíbený povrch, trénuji tady každý den, což může být výhoda oproti ostatním soupeřkám,“ uvedla Tereza Hladíková.

Naopak třísetový zápas odehrála nenasazená Michaela Paštiková s Ruskou Valerií Savinychovou, která postoupila z kvalifikace. „Zápas to byl jednodušší než včera. Soupeřka mi seděla více a hlavně jsem hrála o hodně lépe. I když jsem druhý set prohrála, stále jsem byla pozitivní. Hodně důležitý je vždy začátek třetího setu. Zkrátka jsem chtěla, aby mi úvod rozhodující sady neutekl.

Do Přerova jezdím pravidelně, nicmémě nikdy se mi tady nedařilo. Letos jsem vyhrála dvě kola. Ani jsem se nedívala, s kým odehraji další kolo a zdamámšanci postoupit dále. Vůbec to neřeším, chci se hlavně bavit tenisem. Sezona je strašně dlouhá, je to každopádně o vůli. Na druhou stranu Ruska hrála jako o život, vůbec jsem ji tady neviděla hrát. Zkrátka každá Ruska, se kterou jdete hrát, je hodně nepříjemná. O to je výhra cennější,“ řekla osmadvacetiletá Paštiková.

Duel, který zvedal diváky ze sedadel, odehrála Zuzana Ondrášková z proti Sandře Mattinočové z Bosny. Ve druhém setu odvracela přerovská hráčka dokonce mečbol a nakonec utkání obrátila ve svůj prospěch a po zásluze postoupila mezi posledních osm.

Z výsledků

Dvouhra, 2. kolo: Orlovová (RUS) - Korzeniaková (8, POL) 6:0, 6:2, Florisová (ITA) - Ozgaová (GER) 6:2, 6:3, Savičová (CRO) - Mirčičová (SRB) 6:2, 6:3, Hladíková (4, CZE) - Verešová (SVK) 7:5, 6:2, Ondrášková (3, CZE) - Martiničová (BIH) 2:6, 6:3, 7:5, Paštiková (CZE) - Savinychová (RUS) 6:0, 4:6, 6:1, Hlaváčková (5, CZE) - Pochabová (SVK) 6:1, 6:4.

(ro)