Po dvou letech se zde opět na výbornou zadařilo týmu M.I.C. Hranice, který hraje ve složení David Pazdera, Robert Selzer, Karel Hübl, Jiří Malík, Radovan Chrobák a Viktor Šatník.

Konkurenty hranického mužstva byly zbývající tři nejlepší celky ze základní části soutěže, tedy Baiva Přerov, TK Kojetín a Loko Depo Přerov. V dopoledním semifinále Hranice přehrály Loko Depo Přerov a hráči Baivy Přerov si poradili s družstvem Kojetína.

V přímém souboji o nejlepší tým se tedy potkal tým M.I.C. Hranice a Baiva Přerov. V první dvouhře finále se utkali dva dlouhodobě nejlepší hráči soutěže Chrobák (M.I.C.) a Hausner (Baiva).

Od začátku zápasu se hrál vynikající tenis. Chrobák získal brzy převahu na svou stranu a dokázal vybojovat i Hausnerův servis. Tuto výhodu udržel až do závěru prvního setu a zvítězil 6:4.

Začátek druhého setu byl opět vyrovnaný, ale potom Chrobák sérií několika gamů za sebou získal rozhodující náskok a zvítězil i ve druhém setu v poměru 6:2 a první bod tak patřil M.I.C. Hranice.

Ve druhé dvouhře byl k vidění také velmi kvalitní tenis. Pazdera (M.I.C.) i Opravil (Baiva) se po počátečním „oťukávání“ do sebe postupně pouštěli víc a víc, ale až do stavu 4:4 svá podání dokázali udržet.

Ovšem za tohoto stavu poprvé prohrál Opravil svůj servis, Pazdera se ujal vedení 5:4 a měl výhodu servisu. Opravil se ale nevzdal, získal soupeřův servis a nakonec dokázal v prvním setu zvítězil v poměru 7:5.

To jej povzbudilo a ve druhé sadě získal rychle vedení 4:1. Pazdera snížil na 2:4 a měl několik možností snížit i na 3:4. To se mu ale nakonec nepodařilo, Opravil jeho brejky úspěšně odvrátil a nakonec ve druhém setu uspěl v poměru 6:2 a vyrovnal stav utkání na 1:1 po dvouhrách. O konečném vítězi musela tedy rozhodovat čtyřhra.

Za družstvo M.I.C. Hranice nastoupila dvojice Chrobák, Selzer, družstvo Baiva Přerov reprezentovalo duo Hausner, Chytil. O vítězství v první sadě v poměru 7:5 rozhodla dvojice Chrobák, Selzer až v samém závěru setu. Naopak druhý set se odehrával pod taktovkou Hausnera s Chytilem, kteří našli recept na hru svých soupeřů a nakonec v poměru 6:3 druhou hru získali pro sebe.

V rozhodujícím třetím setu se Chrobák a Selzer dostali rychle do vedení 4:1 a vypadalo to, že bude vše směřovat k rychlému konci. Hausner s Chytilem však dokázali srovnat na 4:4 a o všem se tedy rozhodovalo v koncovce tohoto třetího setu.

Nakonec po mnoha shodách, výhodách a nevýhodách v dalších dvou gamech a po čtyřech odvrácených mečbolech dvojice Hausner, Chytil podlehla páru Chrobák, Selzer 4:6.

Družstvo M.I.C. Hranice tak získalo svůj druhý, vítězný bod a mohlo začít po dvou letech opět slavit vítězství v soutěži.

Hráči M.I.C Hranice děkují Jiřímu Malíkovi za podporu týmu a Karlu Hüblovi za příkladné fandění v rozhodujících momentech finále.