Na domácím mistrovství hrály také tři tenistky, které mají zkušenosti z Fed cupu, a to Estonka Margit Ruutel, Slovenka Magdaléna Rybáriková a Češka Petra Kvitová. Vítězkou se však mohla stát jen jedna.

Titul Mezinárodní mistryně Česka v tenisu žen pro rok 2007 vybojovala sedmnáctiletá Petra Kvitová, která na turnaji neztratila ani set. O osm volných míst do hlavní soutěže bojovalo v kvalifikaci dvaatřicet hráček, mezi nimiž byly i tři tenistky reprezentující domácí TK Precolor Přerov.

Jenže všechny vypadly hned v prvním kole. Simona Dobrá nestačila na Sofii Shapatava (GEO) a podlehla jí ve třech setech 2:6, 6:4 a 2:6. Proti Barboře Matusové se postavila Laura-Ioana Andrei (ROU), která zvítězila dvakrát 6:2.

Posledním přerovským želízkem v ohni byla Kristýna Hančarová. Ta však podlehla Tinatin Kavlashvili 2:6, 4:6 a také se rozloučila se Zubr cupem. Z kvalifikace tedy postoupily z českých hráček Karolína Plíšková, Iveta Gerlová, Radana Holušová a Eva Pigová.

Do hlavní soutěže zasáhlo 32 tenistek, z toho čtrnáct hájících barvy České republiky. Jednou z nich byla také přerovská Tereza Hladíková, která se probojovala až do semifinále, kde narazila na první nasazenou Petru Kvitovou a podlehla jí dvakrát 3:6.

Ve druhém semifinále se potkaly Lucie Hradecká s Magdalénou Rybárikovou. Slovenka měla utkání pevně v rukou a vyhrála jednoznačně dvakrát 6:1. Finále tedy bylo česko-slovenskou záležitostí.

Utkání dvou reprezentantek těchto zemí skončilo nakonec vítězstvím domácí hráčky v poměru 7:5, 6:3. „Celý turnaj byl skvělý, neztratila jsem jediný set a stala jsem se mezinárodní mistryní České republiky, což je velký úspěch.

Každý zápas byl těžký a to finále bylo asi nejtěžší,“ řekla po turnaji sedmnáctiletá Petra Kvitová, vítězka Zubr cupu 2007. V deblové části turnaje hrálo 16 dvojic, z čehož bylo osm českých a jedna česko-slovenská.

I TK Precolor Přerov měl ve čtyřhře zastoupení. Přerovská Barbora Matusová hrála se Zorou Vlčkovou, ale bohužel vypadly hned v prvním kole.

Ve druhém kole po boji skončily také přerovská Eva Husáková s Terezou Malíkovou, pro které vítězství v prvním kole znamenalo premiérové body do žebříčku WTA. O mnoho lépe se vedlo Simoně Dobré s Terezou Hladíkovou.

Ty došly až do semifinále, kde podlehly dvojici Gabriela Navrátilová- Michaela Paštiková 3:6, 2:6.

Ve druhém semifinále porazil český pár Veronika Chvojkova-Kateřina Vaňková srbsko-slovenskou dvojici Neda Kozic-Lenka Tvarošková až v extra tiebreaku 10:5. Samotné finále se tedy stalo výhradně českou záležitostí.

První set vyhrály Navrátilová s Paštikovou 6:3 a druhý zase Chvojková s Vaňkovou 6:4. O vítězi turnaje musel rozhodnout až extra tiebreak, ve kterém byl úspěšnější druhý jmenovaný pár, jenž zvítězil 12:10.