Po velmi dobře značených, mírně zvlněných lesních cestách a pěšinách, běželi muži do 59 let dva okruhy o celkové délce čtrnáct kilometrů, muži starší, ženy a příchozí jeden okruh.

V početně obsazeném hlavním závodě si opět velmi dobře vedl přerovský Tomáš Blaha, který se krátce po startu od parkoviště u lomu začal vzdalovat svým soupeřům a přiběhl do cíle s náskokem dvou minut v čase 47:06 minut před Ondřejem Horákem z Moravského Berouna (49:06) a Tomášem Steinerem z AHA Vyškov (49:36).

Mezi ženami na kratší trati vybojovala vítězství a plný počet sedmdesáti bodů Martina Vévodová z AK Perná.

Vítězové jednotlivých kategorií a umístění zástupců přerovského regionu

Muži do 39 let: 1. Tomáš Blaha (AK ASICS Kroměříž, 47:06), 9. Václav Váňa (RMC Lipník nad Bečvou, 54:47), 17. Radan Míka (RMC Lipník nad Bečvou, 1:01:52), 19. František Kopečný (Osek nad Bečvou, 1:04:14), 21. Jan Záboj (RMC Lipník nad Bečvou, 1:05:46), 26. David Laitoch (TTS Osek nad Bečvou, 1:15:10).

Muži do 49 let: 1. Pavel Horák (AHA Vyškov, 51:42), 4. Jan Rončák (SK Přerov, 56:03).

Muži do 59 let: 1. Zdeněk Smutný (AK Drnovice, 57:58), 4. Pavol Kollárik (Stříbrnice, 1:00:07).

Muži do 69 let: 1. Jaroslav Skácel (KOB Konice, 34:46).

Muži 70 a starší: 1. Kurt Herlich (Liga 100 Prostějov, 37:12), 3. Jindřich Tomíšek (Střechy Macháček Říkovice, 37:49).

Ženy do 34 let: 1. Martina Vévodová (AK Perná, 31:00 minut).

Ženy do 44 let: 1. Kateřina Doubková (AHA Vyškov, 31:56).

Ženy 45 a starší: 1. Marie Hynštová (AHA Vyškov, 32:48), 5. Hana Tovaryšová (SK Přerov 40:39).

Běh okolo Bystřičky Sedmý ročník Běhu okolo Bystřičky, zařazeného jako pátý závod Hanáckého běžeckého poháru, uspořádal ve středu 20. května KVS Náměšť na Hané. Po startu před restaurací U Bulhara běželi muži i ženy tři rovinaté okruhy vedoucí po obou stranách řeky Bystřičky o celkové délce osm a půl kilometru.

Brzy po startu se v čele závodního peletonu, složeného převážně z olomouckých běžců, utvořila dvojice Tomáš Blaha z Předmostí a Roman Kovář z Moravského Berouna, která svůj náskok před ostatními neustále zvyšovala až do cíle.

Po boji v cílové rovince zvítězil Blaha časem 29:21 minut, Kovář byl o pouhou vteřinu zpět. Mezi ženami vybojovala celkové vítězství Štefánia Šrámková (SOLEN Olomouc) časem 38:19 minut.

Z běžců přerovského regionu dále obsadil Jindřich Tomíšek (Střechy Macháček Říkovice) v kategorii mužů 70 let a starších druhé místo časem 41:50 minut. Hana Tovaryšová z SK Přerov pro zranění závod nedokončila.