„Tři dny před zahájením turnaje se zpřísnila pravidla. Nestačilo pouze vítězit, záleželo i na rychlosti ukončení soupeře na páčení nebo škrcení, což byla oproti předchozímu ročníku změna,“ vysvětluje Horáčkův trenér Daniel Jirsch.

„Tomáš nezklamal a jsem přesvědčen, že kdyby došlo na měření sil mezi dvěma nejlepšími dokázal by zvítězit a obhájit titul. Pro mě to není druhé místo, pro mě je Tomáš stále šampion a tímto výsledkem vytáhl počet námi získaných medailí na 48,“ dodává.

Horáček se dle slov Jirsche stále zlepšuje a nebojí se předvádět těžká zakončení v podobě naskočeného armbaru či reverse armbaru s absolutní kontrolou techniky, aby zbytečně neublížil soupeři.

Hranický grappler z Tigers MMA Hranice Tomáš Horáček
VIDEO: Mistr submisí? Tigers MMA Hranice mají šampiona dvou organizací

Roste i Skřebský

Další stříbrnou medaili a nové zkušenosti vybojoval Jonáš Skřebský. Zisk jeho medaile sice nebyl tak jednoznačný jako v případě Horáčka, avšak každý kov se cení. „Jonáš dělá pokroky a jednou by z něj mohl být skvělý sportovec města Hranice,“ věří Daniel Jirsch.

Klub Tigers MMA Hranice se v letošním soutěžním ročníku od září do června zúčastnil deseti turnajů v MMA, grapplingu a kickboxu.

„Nasadili jsme vysoké tempo. Zvládnout za deset měsíců okolo 140 zápasů byl nápor jak na sportovce, kteří si museli hlídat mentální přípravu a taky váhu, tak i na trenéra. Nejnáročnější bylo neustále měnit styl přípravy, jednou na grappling, pak na MMA nebo kickbox. Těším se na léto, kdy nabereme nové síly a nové techniky, abychom byli v příštím roce ještě lepší,“ uzavřel Daniel Jirsch.

Fotbalisté Beňova proti SK Bělkovice-Lašťany
I. A třída, sk. B: Bělotín padl, Kovařík bez střelecké koruny. Co na to kouč?