Jihočeský celek na favorita utkání vyrukoval s ofenzivním pojetím a brzy se ujal až čtyřgólového vedení.

Hranice tak po celý první poločas jen marně dotahovaly náskok soupeře. To se jim v úvodních třiceti minutách nakonec nepodařilo a k nemilému překvapení domácích příznivců se do šaten šlo za poločasového stavu 12:14.

„Z dlouhodobého hlediska se nám proti Hranicím hraje dobře. Jeli jsme sem s tím, že zkusíme překvapit. Kluci hráli první poločas opravdu velice slušně a z toho důvodu byl zápas právě takový, jaký byl,“ řekl asistent trenéra Jana Pavlovského Vladislav Jordák.

Až po změně stran přebrali hráči Cementu iniciativu zcela na svou stranu. V sedmé minutě druhého poločasu se v zápase vůbec poprvé ujali vedení, které postupně navyšovali.

Třeboň se hnala za vyrovnáním a mnohdy brankáře Kučerku prověřovala i z nepříliš připravených pozic.

„Ano, ale házená je o tom, že se střílet musí, kluci musejí být aktivní. Potvrdilo se ale to, že Hranice dnes dělá hlavně Pepa Kučerka. Ve druhém poločase zachytal skvěle, podal výborný výkon. Právě v něm vidím ten rozdíl,“ uvedl asistent hostujícího trenéra Vladislav Jordák.

Podle něj byly narůstající zákroky hranického veterána mezi tyčemi nepřímo úměrné se sebevědomím třeboňských borců.

„Střelci si věří do té doby, dokud se jim daří. Pepa jim pár střel chytil a trochu tak nahlodal jejich sebevědomí,“ konstatoval asistent.

Přes povinné vítězství nemohl domácí trenér Libor Hrabal své svěřence hodnotit pouze v pozitivním smyslu. Na vině byl hlavně prospaný úvod zápasu. Důvodem nezvyklé letargie prý byla i poslední výhra s Plzní.

„Byli jsme ještě v euforii po utkání s Plzní a mysleli jsme si, že to proti nedělnímu soupeři přijde samo. Sami jsme se ale přesvědčili, že Třeboň kouše pořád. Hrála dobře i proti Plzni, kde prohrála jen o pět gólů. Určitě sem nepřijela dát nic zadarmo. Naopak my jsme k utkání přistoupili laxně. Za nasazení bych dnes pochválil určitě Radima Brože. I díky němu jsme ten zápas otočili,“ hodnotil kouč Hrabal po zápase.

Hranice tak po celkovém vítězství 28:23 mají na svém kontě 27 bodů a minimálně do utkání Plzně ve Frýdku-Místku vedou tabulku v boji o sedmé místo.

Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň 28:23 (12:14)

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. 85 diváků

Cement: Kučerka Josef, Mikulenčák Petr – Magrla Petr, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Herda Tomáš, Indrák Michal, Bajgar Radek, Samiec Jakub, Galus Tomáš, Šíra Jakub, Dolák Jakub, Weintritt Lukáš, Samiec Tomáš. Trenér Libor Hrabal

Třeboň: Schams, Jareš – Mareš, Kubík, Halámka, Měchura, Kotlaba, Loskot, Zbíral, Štěch, Čapek. Trenér: Jan Pavlovský

Nejlepší střelci Hranic: Tomáš Galus 10, Zdeněk Čadra 5.

Nejlepší střelci Třeboně: Martin Loskot 5, David Zbíral 5, David Čapek 5.