V zimní pauze jsme na šestém místě se stejným počtem bodů jako páté Lovosice a s minimálním náskokem dvou bodů na sedmý Přerov. Převládá v klubu spokojenost?

Myslím, že doposud spokojenost může být. Mohli jsme mít o tři body více, ale i méně. Šesté místo odpovídá tomu, co hrajeme a myslím, že pokud ho udržíme, tak to bude výborné.

Jaké jsou klady a naopak nedostatky ve vaší hře. Na čem je potřeba zapracovat?

Hodně zápasů jsme vyhráli nasazením a bojovností ve druhé půli, kdy jsme některé mače dokázali obrátit a ještě vyhrát. Oporou nám jsou určitě gólmani. Defenzivní práce je lepší, než ofenzivní. Naším nedostatkem je právě útočná činnost, hra spojek a neproměňování vyložených šancí. To, co je dobré, se budeme snažit ještě vylepšit a na tom špatném zapracovat, aby se to zlepšilo.

Poslední extraligové utkání jsme odehráli v neděli 17. prosince. Jak poté vypadaly tréninkové dávky?

V týdnu před Vánocemi jsme měli dva tréninky a 24. – 25. prosince bylo volno. Sešli jsme se opět 26. na dopoledním tréninku a v úterý 27. jsme už hráli semifinále Českého poháru v Lovosicích.

Do turnaje final-four Českého poháru jste šli naplno jako do každého mistrovského utkání nebo jste to brali spíše jako přípravu na důležité jarní zápasy?

Nechtěli jsme to brát nikterak přátelsky ani přípravně. Měli jsme šanci dostat se do finále, a proto jsme říkali, že pro to uděláme maximum. Vzali jsme utkání s naprostou vážností, i když se nám to nepodařilo, jak bychom si přáli a s Frýdkem prohráli 28:34.

Frýdek-Místek byl z těch tří soupeřů, s kterými jsme se mohli střetnout (dále Karviná a Lovosice), nejpřijatelnějším soupeřem. O to víc vás tedy musí mrzet, že jste přes něj nepřešli.

Určitě nás to mrzí, protože jak jste říkal, z těch týmů to byl nejschůdnější soupeř, který se dal porazit. V dosavadním průběhu sezony jsme s ním hráli poměrně dobře. U nich jsme remizovali 23:23 a doma vyhráli 34:31. Bohužel momentální formu má Frýdek zřejmě lepší.

V utkání jste se drželi stále na dostřel. V první půli se to tahalo, a i když soupeře po změně stran odskočil až na pět branek, tak jste stále byli v kontaktu. Co tomu chybělo z vaší strany?

První půle byla vyrovnaná proto, že jsme neproměňovali vyložené šance, které jsme si připravili. Ale i přesto jsme se drželi. Po příchodu z šaten nám Frýdek utekl na pět branek kvůli tomu, že nám scházely síly a u některých zapracovalo i podvědomí, že už to zřejmě nezvládneme. Frýdek hrál stále svoji hru, nepolevil a byl prostě o něco lepší.

Z výkonu svého týmu jste byl dosti rozladěný. Vyvodíte z toho nějaké důsledky?

Bavili jsme se o tom hned cestou vlakem, kdy jsme jeli domů. V utkání byly některé věci, které neměly být, neměly se stát. Něco z toho vyvodíme, ale nechci to rozhodně nějak ventilovat na veřejnost.

Frýdek-Místek je jedním z vašich konkurentů v boji o postup do první šestky. Na neutrální půdě v Lovosicích vás porazil o 6 branek a ve finále potrápil i Lovosice. Je na tom tedy momentálně lépe, i když na vás ztrácí v tabulce 5 bodů?

My už se s Frýdkem neutkáme, takže teď bude záležet na jejich mančaftu, jak se vyrovná s ostatními soupeři. Pět bodů je sice hezký náskok, ale vůbec o ničem to zatím nehovoří, protože ještě je dost zápasů do konce základní části a určitě tam budou jinačí klíčová utkání jako třeba s Přerovem nebo v Plzni. My se musíme soustředit především na naše vlastní výkony. To je pro nás důležitější než sledovat, jak budou hrát ostatní. Musíme si to uhrát sami a věřím, že to zvládneme.

Extraliga pokračuje až 8. února. Jak se budete na rozhodující část sezony připravovat?

Teď máme ještě týden volno. Nechali jsme klukům delší pauzu, ať si odpočinou, když měli ještě ten pohár. S přípravou tedy začneme v pondělí 9. ledna a pojedeme fyzičku a sílu, abychom nabrali kondici na další část sezony. Následně začneme pracovat na souhře dvojic, trojic a na tom, co nás trápí a je potřeba zlepšit.

Máte v plánu odehrát i přípravná utkání?

Určitě. Máme už nějaké zápasy rozjednané a shodou okolností budeme hrát doma a venku s Frýdkem-Místkem a 27. – 28. ledna pořádáme turnaj, kde budou Lovosice, Povážská Bystrica a juniorský výběr České republiky. V plánu máme ještě jedno utkání, ale to zatím není stoprocentní.

Po zimní pauze vás čekají rozhodující zápasy celé sezony a nebudou zrovna jednoduché. Každý bod bude mít cenu zlata. Co v nich bude rozhodovat, na co se nejvíce zaměřit?

Do utkání musíme dát vše, co bude v našich silách a do každého musíme jít minimálně na sto padesát procent a rvát se o každý bod jak venku, tak doma. Určitě to nebude jednoduché – Plzeň se posílila, v Přerově budeme hrát, doma s Karvinou – budou to všechno těžké zápasy, ve kterých bude rozhodovat nasazení a srdíčko. Musíme se na to dobře připravit, aby nám to hrálo.