V posledním utkání doma podlehly Frýdku-Místu 2:3 a na své konto si připsaly už devátou letošní porážku.

Proto jsme se zeptali Vladimíra Sirvoně, nového přerovského trenéra, pro kterého to bylo teprve druhé utkání na přerovské lavičce, na pár otázek.

ROZHOVOR

Prohráli jste až ve zkrácené sadě a to jen o dva body. Jak hodnotíte utkání proti Frýdku-Místku?

Je těžké hodnotit tým, s nímž pracuji teprve sedm dní. Proměbyl hlavní otazník Frýdek, který na tom byl bohužel o dost lépe, protožemá více natrénované.

S přerovským týmem bude ještě hodně práce. U nás prakticky neexistuje blok. Nám se podařilo jen tak čtyřikrát zablokovat, ovšem to bylo chybami soupeře.

V rozhodujících fázích utkání blok nefungoval, ale od něj jsem také nic vehementně neočekával. Jsem ale překvapený naší mezihrou - špatně jsme zpracovávali balony a dávali je zadarmo soupeři.

Zpětná rozehra byla velmi zlá a smečařky útočily stále do plných. Navíc jsme vyprodukovali obrovské množství nevynucených chyb. Jediná šance byla, když jsme dobře zaservírovali, podařila senámšňůra amy jsme soupeře dotáhli nebo ho i přehráli.

Přesně tak se vyznačoval i třetí set, který jsme měli ukončit daleko dřív.

Byl Frýdek-Místek k poražení?

Frýdek je určitě k poražení, ale jak říkám, on je jistější, sehranější a fyzicky zdatnější, protožemávíce natrénováno a to dnes hrálo velkou roli.

Čím si vysvětlujete, že vám začátky druhého a čtvrtého setu tak utekly?

Řeknu to na rovinu, já ještě nepoznám tu jejich psychiku. Jasně jsem se jich ale zeptal, jestli pro ně znamená vítězství uhrát set nebo dva? Za to se ovšem dva body nedávají.

Nám chybí důraz dotáhnout nejen set, ale i celé utkání do zdárného konce. První sadu jsme dobře uhráli i na Slávii a ta druhá byla také natěsno.

Dnes jsme měli straně malou možnost risknout nějaký útok více středem, protože jsme téměř stále jen dotahovali.

Na čem budete dál pracovat?

Ještě si to musím všechno promyslet, protože z mého pohledu to nevidím nějak optimisticky. Máme před sebou hodně práce a žádný čas. Už pomalu nemáme s kým vyhrávat, když vidím, že s Frýdkem hrajeme takový zápas.

Prohráli jsme jak s Libercem, tak i se Střešovicemi. S kým tedy chceme vyhrát? Mám pocit, že družstvo hraje to, na co má.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika