V sobotní části turnaje se představili benjamínci a starší žáci. Mezi benjamínky vybojovali stříbro Adam Bělaška a Filip Caletka, bronz přidal Radek Špalda. Starší žáci Roman Hynčica a Jana Tomečková nenašli ve svých vahách přemožitele, zápasy ukončili před časovým limitem a vybojovali zlaté medaile.

Na druhém místě skončila Dorka Malířová, bronz bral Adam Schoř. Zápasy o bronz nevybojovali Bára Janíková a Karel Trousil, oba jsou pátí. Stejně tak jako celé družstvo starších žáků. Neprosadili se Jakub Rác, David Machálek a David Balažovič.

Nedělní turnaj byl připraven pro mladší žáky a dorostence. V kategorii mladších žáků získal zlatou medaili Jan Tománek. Druhá místa obsadili Filip Otevřel a Kristýna Pokorná.

Třetí místa mají Martin Jeřábek a Bohuslav Heryán. Tým mladších žáků si vypral bronzový pohár v soutěži družstev. Neprosadili se Adéla Stříteská, Adam Vinklárek, Matyáš Zbránek, Ondra Trousil, Dominik Ficnar.

Poslední se do bojů zapojili dorostenci. Tam Hranicím cinklo sedm medailí a poháry za druhé a třetí místo. První místa bezkonkurenčně vybojovali věkem ještě starší žáci Roman Hynčica a Jana Tomečková, dorostenci Martin Bezděk a Šarlota Olšáková.

Stříbro urvala Gabriela Nádvorníková, bronzové medaile si vyprali Tomáš Hynčica a Bára Ondroušková. Tomáš Čechák prohrál v zápase o bronz a skončil pátý. Jožka Daněk je sedmý. Neprosadili se Roman Chytrý a Ondra Rác, který se v úvodním duelu nešťastně zranil.

Z JUDISTŮ SE STALI CYKLISTÉ

V sobotu se třináct zástupců Judo Hranice zúčastnilo slavnostního vyhlášení cyklistické akce VKV v kulturním domě ve Vsetíně. Vrchařská koruna junior – S Austinem na vrchol je cyklistická akce pro všechny žáky základních a středních škol a členy sportovních klubů (do 18 let).

Cílem je ve stanoveném termínu zdolat na kole co nejvíce z předepsaných 50 vrcholů a na jednotlivých vrcholech pořídit svoji fotku.

Mezi jednotlivci zdolal všech padesát vrcholů Roman Chytrý a skončil na šestém místě. Sourozenci Adéla a Jindřich Stříteští se dělí o devátou a desátou pozici. Do akce se zapojilo celkem 351 dětí.

Za Judo Hranice jezdilo třicet dětí. V soutěži sportovních klubů obsadil hranický oddíl vynikající druhou příčku za Kolokroužkem Zlín a před VHK Robe Vsetín a získal tak poslední víkendový pohár. Celkem se do akce zapojilo 39 sportovních klubů. Judo Hranice bylo jediným zástupcem z Olomouckého kraje. (oli)