Karol se umístil na 5. místě v celkovém pořadí, Lukáš vybojoval 4. místo v kategorii M30, čímž se zároveň kvalifikoval na Mistrovství světa na Havaji v roce 2013.

Kdy se zrodil nápad jet bojovat o první body do seriálu Ironman 2013, který vyvrcholí tradičně Mistrovstvím světa na Hawaii?

Karol: Asi každý, kdo dělá Ironmama, nad tím přemýšlí v podvědomí.

Lukáš: Po Slovakmanu jsem se cítil dobře, takže jsem chtěl jet ještě jeden dlouhý triatlon. Trenér se zmínil, že jede do Walesu a že tamní trať by mi mohla sedět a zároveň bych se mohl pokusit o nominaci na MS na Havaji, čímž bych nemusel podřídit příští sezonu.

Jaké počasí vás přivítalo ve Walesu a jak vám tamní klima vyhovovalo?

Karol: Typicky britské. Neustále se měnilo z oblačného, slunečného na deštivé několikrát denně. Do toho byl ještě silný vítr.

Lukáš: Počasí bylo příznivé, dost foukalo a voda měla příjemných šestnáct stupňů. Na místní klima jsem si přivykl snadno.

Jak se pro vás závod vyvíjel, která část vám sedla nejlépe a prožili jste si naopak nějakou vyloženě velkou krizi?

Karol: Ze začátku to nebylo nejlepší. Po plavecké části jsem byl patnáctý a po první hodinu cyklistiky jsem se dopředu neposunul. Potom se okolo přehnal několikanásobný vítěz, kterého jsem se chytil a do druhého depa jsme šli spolu na šestém a sedmém místě.

Lukáš: Plavání nebylo nic extra, ale ani žádný propadák. Na kole nás čekala série kopců. Na běh jsem šel s rezervou, ale do třináctého kilometru mě trápila, ale trpělivě jsem čekal, až to přejde a pak jsem běžel bez omezení. Výsledkem bylo, že poprvé jsem měl lepší disciplínu běh a ne kolo. Výsledek byl 28. místo celkově a 4. v kategorii.

Lukáši, podařilo se ti skvělým výkonem vyjet slot na příští rok na Havaji. Jaké jsou pocity po skvěle zvládnutém závodě a znamená to, že bude celý příští rok podřízen jedinému cíli, a sice právě přípravě na tento závod?

Lukáš: Vzhledem k tomu, že náklady na nominační závody nejsou zrovna malé, stanovil jsem si na nominaci jen jeden pokus a jsem rád, že se to povedlo! Díky nominaci už tento rok se můžu zaměřit na ČP 2013, který je víc a víc prestižnější. Havaj budu brát zároveň i jako rodinnou dovolenou.

MICHAL MALÍK