Již tradičním otvírákem je dlouhý duatlon s názvem Krušnoman, který byl zároveň úvodním podnikem Českého poháru v dlouhém duatlonu 2012 a také Mistrovstvím České republiky v dlouhém duatlonu. Na start se postavila také členka Rocktechniku Simona Vykoukalová, která svůj start v tomto závodě proměnila v druhé místo v celkovém pořadí žen, i tak vybojovala mistrovský titul v kategorii W25.

Dalším významným momentem byl Czechman triatlon konaný na polovičních ironmnaských tratích. Na start se postavilo více než 400 závodníků a závodnic a podnik se tak stal nejmasovějším triatlonovým závodem v seriálu Českého poháru. Na startovní čáře stálo také sedm závodníků za hranický tým, kteří si vedli znamenitě. Karol Džalaj a Simona Vykoukalová si připsali vítězství v absolutním pořadí, Lukáš Krpec vybojoval 3. místo v kategorii M30, Tomáš Jurkovič v kategorii M25 a tým, tvořený Karolem, Lukášem a Tomášem, získal první místo v kategorii tříčlenných týmů. V ženské kategorii podtrhla skvělé výkony Kristina Lapinová, která se umístila na 2. místě v celkovém pořadí.

Událostí měsíce června byl bezesporu Moraviaman 2012. Triatlonový závod na plných ironmanských distancích má již dlouholetou tradici a je jistým způsobem kultovní záležitostí pro české a slovenské závodníky. Výborně si zde počínal Lukáš Krpec, který se během cyklistické části pohyboval na 3. místě v celkovém pořadí. Potom jej bolest zad odsunula na 6. místo, i tak ale vybojoval 3. místo v kategorii M30. V ženském závodě suverénně zvítězila Kristina Lapinová.

Mistrovství České a Slovenské republiky se konalo v Piešťanech na Slovakmanu (3,8–180–42,2 km). Ani zde se závodníci Rocktechnik triatlonu rozhodně neztratili. Karol Džalaj zajel suverénně nejlepší cyklistický výkon, který jej katapultoval do průběžného vedení. Na první příčce jej během běžecké části vystřídal Petr Vabroušek, i tak ale Karol zaznamenal vynikající výsledek v podobě 2. místa v celkovém pořadí, zároveň se stal mistrem Slovenské republiky. Lukáši Krpcovi se podařilo vyřešit komplikované zranění zad, které jej limitovalo na Moraviamanovi a na Slovakmana přijel ve stoprocentní kondici, což dokázal přetavit v bronzovou medaili k rámci MČR v kategorii M30. Karel Pauschek doplnil medailovou sbírku Rocktechnik trialonu o bronzovou medaili v kategorii M25 v rámci ČR.

V ženském závodě se odehrával souboj mezi týmovými kolegyněmi Simonou Vykoukalovou a Kristinou Lapinovou. Simona nakonec finišovala jako první žena v absolutním pořadí, i když to pro ni byl teprve druhý dlouhý triatlon v životě. Kristina si připsala stříbrnou medaili a vítězství v MSR.

Okolí Žďáru nad Sázavou již tradičně zakončuje triatlonovou sezonu v rámci Českého poháru v dlouhém triatlonu. Dokonalou cyklistickou připravenost opět potvrdil Karol Džalaj, který vyrážel na kolo zhruba na 5. místě, již v polovině cyklistiky se však pohyboval osamoceně na prvním místě a budoval si náskok na ostatní soupeře. V závěrečném běhu nestačil na výborně běžícího Martina Krňávka a skončil druhý.

Karol Džalaj se stal absolutním vítězem Českého poháru v dlouhém triatlonu pro rok 2012. V ženské kategorii se na prvním místě umístila Simona Vykoukalová následovaná další členkou Rocktechnik triatlonu Kristinou Lapinovou. Ta se skvěle prezentovala na duatlonových závodech v rámci světové série Powerman, za zmínku jistě stojí například 5. místo z ME v Holandsku nebo 4. místo z Malajsie.

Karol Džalaj a Lukáš Krpec se na konci léta zúčastnili závodu IM Wales, kde Karol zahájil svůj hon za body, které jsou potřebné pro kvalifikaci na Mistrovství světa, které se tradičně koná na Hawaii. Pátým místem v kategorii profesionálů razantně nakročil ke splnění tohoto snu. Výborně si vedl také Lukáš Krpec, který vybojoval 4. místo v kategorii M30 a zajistil si tak s ročním předstihem start na MS v ironmanu na Hawaii.

Simona Vykoukalová a Josef Křivánek letos objeli několik zahraničních závodů v nejprestižnější světové sérii Ironman a nevedli si vůbec špatně. Závodníci Rocktechnik triatlonu bojovali i v regionálních závodech, kde také zaznamenali mnoho medailových úspěchů. Za zmínku stojí například 2. místo v absolutním pořadí a první v kategorii 20–29 let pro Karla Pauschka v Sobáčovském triatlonu, který byl zároveň Mistrovství Olomouckého kraje. Na stupně vítězů v kategorii M20–29 jej doprovodil Michal Skotálek, který získal stříbrnou medaili v této kategorii.

Sezona 2012 byla pro tým Rocktechnik triatlon velmi vydařená a zejména na dlouhých distancích se podařily naplnit cíle, které si oddíl před touto sezónou stanovil. (mim)