Po loňském pátém místě ve své kategorii do 24 let chtěl letos vybojovat post nejvyšší. Nakonec ale doběhl jedenáctý. Co se stalo a jak vypadala celá sezona, jsme se ho zeptali s odstupem času.

ROZHOVOR

Na Havaj jste se kvalifikoval hned na první pokus v Malajsii, kde jste vyhrál…

Ano, to je pravda. Dokázal jsem si, že dokážu závodit v jakémkoliv klimatu. Příprava však nebyla vůbec jednoduchá, protože závod se konal koncem února. Nakonec to všechno dopadlo velmi dobře a já si zajistil kvalifikační jistotu na IM Havaj.

Skvělou formu jste potvrdil také prvním místem v Brazílii…

V Brazílii mi všechno náramně sedlo a zvítězil jsem v kategorii 18 - 24 let ve svém osobním rekordu 9 hodin a 25 minut.

Jak často a intenzivně jste trénoval před vrcholem sezony?

Trénink probíhal dle plánu. Trénoval jsem většinou tři fáze denně. Jediná změna byla, že jsem vyrazil na třítýdenní soustředění na Kanárské ostrovy, kde jsem kvalitně potrénoval v teple.

Loni jste na Havaji skončil pátý. Na jakou příčku jste pomýšlel letos?

Na tu nejvyšší!

Neměl jste po příletu na Havaj problémy s aklimatizací?

Adaptace u mě probíhá naštěstí bez problému a na Havaji tomu nebylo jinak.

Jak jste potrénoval těch čtrnáct dní na Havaji?

To co jsem nezvládl odtrénovat doma, to už bych stejně nedohnal. Takže jsem se řídil heslem, že méně znamená někdy více.

Co se vám honilo hlavou den před závodem?

Nic zvláštního, jen jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne.

Závod jste nakonec dokončil na jedenáctém místě, se kterým jste byl ovšem kupodivu i částečně spokojen...

Ve srovnání s loňskými příznivými podmínkami a časem 9:37 hodin jsem podal letos určitě kvalitnější výkon. Čas pod 10 hodin se na Havaji určitě počítá. Byl jsem druhý Čech a na Petra Vabrouška jsem neměl příliš velkou ztrátu.

Zúčastnil jste se letos tří Ironmanů. Okusil jste ještě i jiné triatlony či závody?

Zúčastnil jsem se v přípravě dvou olympijských triatlonů - v Morkovicích i v Nové Vsi u Litovle jsem byl druhý. I pár sprintíků jsem zvládl. Jeden silniční závod a několik běžeckých. Příliš toho nebylo, ale myslím že není kam spěchat a příští sezonu to bude zase kapánek lepší.

Se sezonou tedy můžete být spokojen?

Podařilo se mi vyhrát v kategorii 18 - 24 let dva kvalifikační závody (IM Malajsia, IM Brasil) a na Havaji to zakončit jedenáctým místem. Sezonu hodnotím kladně!

Kdy plánujete přestoupit do Profi kategorie?

To ještě sám nevím. Pořád pracuji jako voják z povolání a to je zatím má jistota. Přejít do Profi kategorie není zas až takový problém, ale dokázat se uživit, to je věc druhá. Ale doufám, že si to jednou vyzkouším na vlastní kůži.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika