Do Hluboké nad Vltavou přijelo mnoho českých i zahraničních závodníků a k vidění byly vynikající výsledky dvojice Dedek - Klakurka, hájící barvy týmu AD PEMAP Brodek u Přerova.

Motivace účastníkům chybět nemohla, neboť v závodě šlo zároveň totiž o důležité body do světového, evropského poháru, a potažmo také o možnost kvalifikace na letošní mistrovství světa.

Kromě hvězd z celého světa se zde sešla i kompletní domácí elitní špička. Na startu bylo stopadesát triatlonistů ze čtrnácti zemí světa.

Změřit své síly přijela i třicítka profesionálů ze zahraničí. S nimi se pustila do zápolení i čtveřice z klubu AD PEMAP Brodek u Přerova - Dedek, Klakurka, Klíma a Vymazal.

Plavání 1,2 km, 35 km na kole a 11 km běhu, to byly porce, které v úmorném vedru daly zabrat i mistrům světa a olympijským medailistům.

V plavání kraloval Ital De Faveri z AD Pemzo. Klakurka pokračoval z 41. pozice, půl minuty za ním byl Klíma. Dedek a Vymazal nasedali na kola na 90. respektive na 140 pozici.

Náročnost závodu se ukázala hlavně při cyklistice, která vedla uzavřeným parkem Stará Obora, kde se střídal suchý a nepříjemně rozbahněný povrch s množstvím stoupání a technických sjezdů.

Zde se do čela dostal Francouz Batelier, následován našimi Jiránkem a Zadákem. Tuto trojici stíhal světový šampion Francouz Lebrun. Výborné kolo předvedli Klakurka a Dedek.

Prvně jmenovaný přijel do depa na 23. místě a Dedek za ním s tříminutovou ztrátou. Klíma se posunul o osm míst na 42. pozici. Vymazal po “tradičním“ plavání atleta specialisty přijel stosedmnáctý.

V závěrečném běhu se do čela dostal Lebrun, náš Jiránek doplatil za přepálený start na kole, takže nakonec se pořadí ustálilo následovně: 1. Lebrun (Francie) 2. Batelier (Francie) a z bronzu se radoval Zadák (Česká republika).

Naši triatleti podali v běhu heroický výkon, a tak nakonec se Klakurka umístil v celkovém pořadí na vynikajícím 20. místě a Dedek skončil čtyři příčky za ním. Na Klímu dolehly křeče, a tak se nakonec propadl až na 66. místo. Vymazal, pro něhož, jak prohlásil, byl běh poněkud kratší, skončil při své premiéře na 90. místě.

V kategorii M 25 zvítězil Klakurka. V M 30 obsadil Dedek druhé místo za mistrem světa Koukalem. Rovněž v této kategorii končí Vymazal na šestnáctém místě. O kategorii níž se v M 20 umístil Klíma na sedmé příčce. Bylo to vynikající vystoupení regionálních triatlonistů.

To dokumentuje zároveň i fakt, že Václav Klakurka a Aleš Dedek se díky svým výkonům kvalifikovali na mistrovství světa na Hawaii, což je bezesporu odměnou.