Závod v Zittau u Olbersdorfskéhojezera byl stejně jako loni společným podnikem Xterra German i Czech Tour a navíc se jel jako mistrovství Německa v crosstriatlonu. Kromě Xterry na 1,5 kilometru plavání, 36 km na kole a 9 km běhu se jely i další zkrácené závody a závod štafet.

Celkem se na start postavilo více než čtyři stovky závodníků. Po téměř dvouapůlhodinovém závodě Xterra zvítězil Schumann před Pfitzermannem. Třetí místo obsadil český závodník Jindra. Ve velmi početném startovním poli se ale neztratila trojice AD cyklo Brodek.

Po plavání byl Václav Klakurka dvanáctý, Jiří Klíma čtrnáctý a Radim Kristek čtyřicátý sedmý. Na velmi náročném okruhu MTB, který si přerovští borci nemohli „osahat“ a který vedl i přes Mravenčí vrch, ztráceli a propadli se. Ztráta příček v pořadí je ale do závěrečného devítikilometrového běhu vyburcovala k vynikajícímu výkonu.

Celkové pořadí včetně německých triatletů: 11. Václav Klakurka, 21. Jiří Klíma a 33. Radim Kristek. Ve své kategorii age group 29 skončil Klakurka druhý za Němcem Tillem. Klíma obsadil čtvrtou a Kristek šestou příčku. Závodu se rovněž zúčastnil Petr Kuča z týmu DR.A.CY. Celkově skončil 45. a v age group 29 obsadil čtrnáctou pozici.

Hned za českou elitou

Další pokračování Českého poháru v terénním triatlonu pod názvem Twin Czech Tour Xterra se konalo o víkendu v Hradci Králové a pořadatelé z klubu CykloMax je nazvali Okolo Hradce. Závod byl situován do krásného areálu „Biřička“ na okraji Hradce.

I když trať byla po nočním dešti značně podmáčená, závod přilákal téměř stovku triatletů a rovněž hojný počet diváků, kteří byli svědky nádherného sportovního klání. Do počtu zde rozhodně nevystupovala dvojice AD cyklo Brodek Václav Klakurka, Jiří Klíma a nový člen týmu Petr Kuča. Plavání bylo již pro chladnou vodu zkráceno z 1,2 na jeden kilometr. Po dvou okruzích vylézali Klakurka s Klímouokolo desáté příčky.

Šest pětikilometrových okruhů v těžkém terénu, plných výjezdů a sjezdů, prověřilo cyklistické umění závodníků. Po třiceti kilometrech dojížděl Klakurka šestý a Klímasedmý. Ve dvou běžeckých okruzích (celkem 8 km) oba udolali Poláka Golembiovského a obsadili páté, respektive šesté místo.

Nestačili pouze na vítěze, několikanásobného účastníka Ironmana na Havaji Tomáše Petra z Pardubic, a na elitní jezdce Jindru, Žiláka a Roušavého. Ve své kategorii age group 20-29 let obsadili Klakurka první a Klíma druhou příčku. Svou tréninkovou píli na závodě zúročil i nadějný Petr Kuča, který skončil 36. a v age group bral devátou příčku.

Do konce Českého poháru zbývá pouze jediný závod, a to v Praze - Chuchli. Je to škoda, neboť po menším výkonnostním výpadku se i Jiří Klíma dostává opět do výborné formy.