Triatlon konaný v polovině března na Arabském poloostrově, konkrétně ve Spojených Arabských Emirátech, to jen potvrzuje. Petrodolary arabských šejků přilákaly na start světovou špičku na dlouhých tratích.

Sumě 250 tisíc dolarů, která se rozdávala, konkuruje pouze Havaj s rozpočtem dvakrát větším.

Na prvním ročníku Abu Dhabi Internacional Triathlon se postavilo na patnáct závodníků z první třicítky Havajského závodu 2009 a v ženách tomu nebylo jinak.

Špičkově zorganizovaný závod zlákal na start i závodníka Rocktechniku triatlon Karola Džalaje, který tak poprvé letos testuje svou připravenost na letošní závodní sezonu.

Závod probíhal na neobvyklých distancích. Start úvodní plavecké disciplíny na tři kilometry, probíhal na soukromé pláži jednoho z nejluxusnějších hotelů světa Emirates Palace.

Poté se závodníci vydali na 200 kilometrů dlouhou cyklistickou část, která probíhala na rovinatém uzavřeném okruhu pětiproudé dálnice a z části i okruhu F1. Závěrečný běh na 20 kilometrů pak probíhal na promenádě v centru města.

Karol Džalaj si v Dubaji vedl výborně a průběh závodu popisuje takto: „Závod se z mého pohledu nevyvíjel zle. Startoval jsem ve vlně age group a bez těžkosti si strážil pozici v její první skupině. Cyklistika se odehrávala na uzavřené dálnici s otočkou na okruhu F1 a připomínala menší letecký den. Někteří jeli průměrnou rychlostí 41 kilometrů v hodině, což zní při dvou stech kilometrech nepředstavitelně.“

Karol se pak obával běžecké části. Začal nejprve opatrně, ale postupně zvýšil tempo až na 1 kilometr za 4 minuty. Cílem proběhl na celkovém 39. místě a v kategorii Age Groups se blýskl celkovým 4. místem, což znamenalo vítězství mezi muži do 29 let.

Další přípravu Karol směřuje na 1. května na závod Ironman Utah, kde by chtěl již speciálně vyladit formu.

MICHAL MALÍK