V cyklistické části se startovní pole díky četným stoupáním roztrhalo na malé skupiny a nejrychlejším cyklistickým časem se blýskl Lukáš Nedělka. Do depa vjížděla první skupina Klement, Bednář, Křenek opět pohromadě. Michal Malík přijel do depa spolu s týmovým kolegou Karlem Pauschkem, který Malíka dojel v pětičlenném balíku na konci posledního stoupání. Malík s Pauschkem však hned po výběhu do poslední části Žďárského triatlonu všem z této skupiny utekli a sváděli parádní souboj až do cíle, kde se nakonec z celkového 7. místa a 2. v kategorii nad 30 let radoval Malík. Pauschek pak závod dokončil na 8. místě. Simona Vykoukalová díky suverénně nejlepšímu kolu i běhu mezi ženami zvítězila a celkově druhé v pořadí Ivaně Nepejchalové nadělila přes šest minut.

V Dolním Žlebu u Šternberku se minulý víkend konalo Mistrovství kraje v terénním triatlonu Xterra Šternberk za účasti kvarteta hranických závodníků. Náročnou trať o délce 500 m plavání, 18 km MTB a závěrečný běh na 5 km značně ztížila noční bouřka, která ji proměnila v jednu velkou klouzačku. Na prvního zástupce Rocktechniku Ivo Vrbu zbylo díky smolnému defektu jen celkové 4. místo a druhé v kategorii M 30. Další vítězství v kategorii M 50 si vybojoval vynikajícím celkovým 10. místem Ladislav Gočaltovský. Pavel Skalický slavil návrat na startovní pole po léčbě lymské boreliózy 7. místem v kategorii M 40. Jeho dcera Kristýna pak v ženské kategorii Z 18 obsadila 4. místo.

Zářily i triatlonistky

Kristýna Skalická se svou sestrou Alžbětou zaznamenaly taktéž úspěšný start na dalším krosovém triatlonu Maxidek Triatlon Orlík 2010, kde Kristýna zvítězila v kategorii Z2 a Bětka vyhrála kategorii Z1. Lukáš Krpec v posledních přípravných závodech svými výsledky potvrzuje neustále rostoucí formu a bude určitě jedním z hlavních tahounů Rocktechniku na blížícím se MČR v dlouhém triatlonu v Otrokovicích.

Poslední květnový víkend se zúčastnil prvního závodu ČP v krátkém triatlonu, který se konal v Nymburku za účasti 124 závodníků. Na tratích v okolí Ostré v mužském závodě dominovali ruští junioři a obsadili první tři místa. Krpec v tomto závodě obsadil celkové 55. místo a v kategorii nad 30 let 7. místo. Lukáš zde i jako profesionální hasič jel zároveň Mistrovství HZS ČR a suverénně vyhrál. Minulý víkend se za rekordní účasti 104 závodníků konal závod Extera Brušperk a Lukáš Krpec si zde vyjel parádní stříbrnou medaili. Nestačil zde pouze na celkového vítěze Materu. Velmi pikantní na tomto úspěchu je, že tento závod odjel Lukáš na kole, na kterém jezdí do práce, a neobtěžoval se ani sundat velkou rámovou brašnu, ve které si vozí svačinu.

ALEXANDRA MALÍKOVÁ