Nejlépe se představil starší žák Robert Trojnar ve váze do 45 kg. V jeho kategorii bojovalo 22 závodníků. Robert zvítězil ve čtyřech velmi těžkých utkáních a probojoval se do finále. Po velmi vydařeném bojovném začátku však přišla akce soupeře, který skóroval a Roberta porazil. Po vynikajících výkonech si Robert z Rakouska dovezl stříbrnou medaili. Další dva zástupci bojovali ve váze starších žáků do 36 kg. Tomáš Beran a Adam Kolář shodně postoupili prvním kolem, ve druhém narazili na pozdější finalisty a jednoznačně podlehli. V opravách oba opět shodně ve vyrovnaných duelech prohráli a patří jim devátá příčka.

Mini liga

V rámci tréninku na ZŠ Struhlovko proběhlo v úterý 23. února druhé kolo Mini ligy nejmladších judistů. Tohoto kola se zúčastnilo rovných čtyřicet soutěžících rozdělených do osmi váhových skupin.

POŘADÍ

do 22 kg: 1. Daniel Macháček, 2. Vojta Bezděk, 3. Andrea Machancová, 4. Noe Vaghun, 5. Lenka Nováková; do 24 kg: 1. Ferda Čírtek, 2. Arnošt Malenovský, 3. Martin Nehyba, 4. Miriam Sekaninová; do 26 kg: 1. Tomáš Hynčica, 2. Petr Koubek, 3. Marek Jordán, 4. Jiří Sedlák, 5. Jakub Rác, 6. Martin Pospíšil; do 29 kg: 1. Patrik Vašina, 2. Julie Bakovská, 3. Roman Chytrý, 4. Lukáš Králík; do 32 kg: 1. Dominik Fiedor, 2. Lukáš Jordán, 3. Dominik Roder, 4. Adam Maruštík, 5. Ondra Rác, 6. Gabča Nádvorníková; do 33 kg: 1. Martin Bezděk, 2. Martin Číhal, 3. Ondra Kolajta, 4. Jakub Nevřela; do 35 kg: 1. Vašek Příleský, 2. Šarlota Olšáková, 3. Roman Salát, 4. Pavel Strnadel, 5. Petr Vlček; nad 50 kg: 1. Marek Zdráhala, 2. Jan Kadlec, 3. Milan Sivák, 4. Filip Čoček, 5. Dan Kadlec, 6. Michal Kulajta

Olga Chytrá