„Je to příprava, nejde mi o výsledky. Samozřejmě, pokud člověk vyhraje turnaj, tak má sebevědomí jinde. Ale mně jde o to, abychom se sehráli s kluky, kteří přišli, byla dobrá parta, hráli jsme to, co chceme,“ prozradil trenér Cementu Libor Hrabal.

Ten měl k dispozici okleštěný kádr bez Tomáše Perničky či nové posily Tomáše Mlotka z Karviné. Jedinou výhru si Hraničané připsali v pátek proti slovenskému soupeři. „Myslím, že jsme podali dobrý výkon, i když Malacky nejsou takový kalibr jako Frýdek nebo Brno. S pátkem jsme byli spokojeni,“ ohlížel se Hrabal.

VYROVNANÁ BITVA S FRÝDKEM

V sobotu pak Cementáři padli po přestřelce s Frýdkem-Místkem, kde ve druhém poločase předvedli solidní výkon, stíhací jízdu však do konce nedotáhli. „V sobotu jsme měli zúženou lavičku, zranil se nám Matěj Andrš, neměl jsem k dispozici čtyři hráče, které bych potřeboval. Především na spojkách máme hodně málo možností. To nás stojí v určitých fázích síly,“ vysvětloval kouč Hranic. „Bylo to ale vyrovnané. Proti Frýdku jsme za stavu 25:25 udělali dvě blbosti, které Frýdek se svým zkušeným a rychlým mančaftem potrestá,“ dodal.Přes jasnou prohru v posledním duelu s Brnem viděl Libor Hrabal na domácím turnaji pozitiva. „Nasazení se v sobotu postupně zlepšovalo, myslím, že ta morálka tam je, já těm klukům věřím. Až budou všichni na palubě, tak pokud budeme hrát jako doteď, bude to dobré,“ věří trenér.

Po herní stránce chtěli omlazení Cementáři hlavně zrychlit, což se jim zatím daří. „Jde to vidět na agresivitě v obraně, můžeme hrát víc obranu 1:5. Máme rychlejší tah na bránu, snažíme se to dotáhnout ze druhé vlny. Ještě můžeme trošičku zagresivnit, ale je to oproti loňské sezoně rozdíl,“ uzavřel Libor Hrabal.

Poslední přípravné utkání sehrají Hranice ve středu v Kopřivnici. Extraliga pro ně startuje v sobotu 8. září domácím utkáním s Brnem.

Výsledky Turnaje čtyř:
Frýdek-Místek – Brno 28:31
Hranice – Malacky 36:21
Malacky – Brno 32:39
Frýdek-Místek – Malacky 35:26
Hranice – Frýdek-Místek 32:34
Brno – Hranice 38:29

Konečné pořadí:
1. SKKP Brno
2. SKP Frýdek-Místek
3. Cement Hranice
4. Strojár Malacky

Kádr Hranic: Kučerka, Kleisl, Klement, Kubeša, Hub, Mičkal, Holiš, P. Magrla, Brož, Bechný, Padalík, Indrák, Menšík, Mičola, Kozlovský, Vydra.