Povzbuzeni minulým domácím vítězstvím nad SK UP SBC Olomouc nastupovali hraničtí i proti Šumperku odhodlaně. Jinak vyrovnanou úvodní čtvrtinu rozhodly ve prospěch Sigmy dva momenty. Hranice v rozmezí šesté a sedmé minuty nasázely hned sedm bodů, naopak hosté v závěru neproměnili ani jeden ze čtyř trestných hodů. Zahajovací čtvrtina tak skončila pro domácí nadějným poměrem 20:13.

Druhá desetiminutovka ovšem vývoj té předchozí postavila na hlavu. Šumperku se díky četným defenzivním chybám Hranic dařilo náskok soupeře umazávat a už ve čtvrté minutě se dostal do vedení. Sigma zareagovala zpřesněnou střelbou a nenechala hosty odskočit na výraznější náskok. Poločasový stav 32:34 sliboval do nadcházejících minut napínavou podívanou. Tím spíš, že atmosféra na palubovce, lavičce i v hledišti po řadě nepřesných výroků rozhodčích pořádně zhoustla.

Kromě tradiční divácké soutěže ve střelbě trestných hodů zpestřilo přestávku před výměnou stran překvapení, které mužstvo Sigmy nachystalo svému trenérovi. Jako novopečený otec převzal Jiří Horký miniaturní dres hranického týmu se jménem svého synka. Kdo předpokládal, že třetí dějství napoví něco o rozuzlení vyrovnaného utkání, nemohl se mýlit víc. I když v jedné fázi to tak vypadat mohlo. To když se v sedmé minutě hosté dostali už do jedenáctibodového vedení.

Domácí ale nadále spolehlivě táhl pivot Paus, jehož soupeř většinou dokázal zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku a hranický matador proměňoval jeden trestný bod za druhým. Navíc se mu začala dařit spolupráce s křídelníkem Kristkem. Předposlední čtvrtinu tak nakonec Sigma o bod vyhrála a na ukazateli skóre svítil stav 56:57.

Drama do posledních vteřin utkání se ale nekonalo. Nabuzení domácí se sice s šumperskými v závěrečném dějství o vedení dlouho přetahovali, nakonec však jejich zvýšená bojovnost v obraně i útoku slavila úspěch i bez nutnosti infarktové koncovky. „Tohle vítězství je pro nás hodně cenné. Doma jsme vyhráli už potřetí za sebou, do utkání se navíc nováčci v našem kádru zapojili výrazněji, než tomu bylo u minulé výhry," pochvaloval si nejlepší střelec Sigmy Paus.

Prodloužit sérii domácích vítězství mohou hraničtí basketbalisté už v pátek 7. prosince, kdy na své palubovce přivítají klub BK Olomouc. Utkání v hale Gymnázia Hranice startuje tradičně ve 20 hodin.

TJ Sigma Hranice – TJ Šumperk B 78:72 (20:13, 32:34, 56:57)

Sestava a body: Paus 31, Kristek 13, Burian 11, Mořkovský 8, Kvaček 6, Jarosz 4, Tarábek 3, Horký 2, Alvado, Císař, Urbánek. (nba)