Cementářům totiž stačí k triumfu zvítězit o dvě branky či jen o gól s tím, že neinkasují více 26 branek.

„Samotný výsledek nesmíme nikterak přeceňovat, aktuálně nic neřeší. Všechno je otevřené. Máme nyní výhodu domácího prostředí, pro úspěch musíme udělat maximum," řekl s jasným odhodláním Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice.

První půle byla vyrovnaná. Cementu sice nevyšel závěr, kdy do přestávky dvakrát inkasoval, ale do dalšího dějství mohl jít znovu s myšlenkou duel zvrátit.

„Řekli jsme si zkrátka, že se musíme nadále prezentovat hrou, jakou jsme praktikovali v první půli, ale zároveň s tím, že se musíme vyvarovat technických chyb," nastínil Hrabal.

Hraničtí vítězi základní části dokázali v nejednom případě zatopit. Vzhledem ke kvalitní střelbě domácích se však dostali do výraznějšího manka.

„Věřil jsem, že máme sílu ještě utkání zdramatizovat, což se nakonec i povedlo," popsal závěrečný nápor svého týmu trenér Cementu.

Nedělní utkání bylo také soubojem dvou střelců.

„Oba byli tahouny svých mančaftů. Babák podává stabilně kvalitní výkony, což také potvrdil. Jsme rádi, že se do výborné formy rozehrál Martin Stržínek. Po těch nemocech a různých zraněních je fit a na hřišti jeho kvality byly znát," okomentoval počínání dvou ústředních postav duelu kouč Hrabal.

Odvetné střetnutí je pro oba celky stěžejní záležitostí.

„Určitě to bude dobrý a hodně vyrovnaný zápas. Nejspíš až do samotného závěru utkání nebude úplně rozhodnuto," myslí si lodivod v neděli už domácího týmu.

Cementáře může k triumfu nasměrovat výhra o dvě branky či i možnost výhry o jednu branku př menším počtu obdržených branek.

„Pakliže by nastal úplně stejný výsledek, tak budou následovat sedmimetrové hody. Když bude výsledek v jednogólovém rozdílu, tak se bude počítat větší počet vstřelených gólů na palubovce soupeře," upřesnil kouč moravského zástupce.

V Hranicích připouštějí i variantu, že Jičín pravděpodobně půjde do odvety s tím, že bude chtít výrazněji omezit prostor střelci Martinu Stržínkovi, který se v utkání prezentoval devíti góly.

„Samozřejmě je to možné, musíme s tím počítat a připravit se na to. Už ve druhém poločase se o jeho osobku Jičín pokusil. Naštěstí jim to až tak nevyšlo. Výraznější prostor dostal Zdeněk Čadra, který své příležitosti zužitkoval," pověděl s úsměvem Hrabal, který neočekává ze strany Jičínu výraznější změnu v taktice hry.

Hranický tým bude mít zákonitě o motivaci postaráno.

„Samozřejmě nějaké motivační prvky budou zajištěny. Věřím, že vedení klubu to realizuje během aktuálního týdne," prozradil závěrem trenér Libor Hrabal, který po dni volna znovu míří do tréninkové přípravy.

Odveta, ve které se rozhodne o držitele prestižní domácí trofeje, je na programu v neděli 31. března od 10.30 na palubovce haly TJ Cement.