Náročnější program co do počtu startů měla Klára Úlehlová. Nejprve startovala v běhu na 200 metrů. „Netradiční tvar jabloneckého oválu dlouhého 300 m příliš rychlým časům v dlouhých sprintech nepřeje, zatáčky jsou příliš krátké a vyběhnout je naplno je téměř nemožné,“ uvedla atletka.

Přesto s časem 28,18 s byla Klára Úlehlová spokojená, je téměř o dvě desetiny rychlejší než její jediný letošní start na dvoustovce z ostravského mistrovství Moravy a Slezska. Do cíle závodu v Jablonci sice doběhla jako první (když nepočítáme polskou veteránku běžící mimo soutěž), ale po přepočtech podle věkových koeficientů jí čas stačil až na čtvrté místo.

STŘÍBRNÁ ČTYŘSTOVKA

Zhruba hodinu a půl po dvoustovce se Klára Úlehlová postavila i na start dvojnásobné trati, kterou přece jen bere jako svou hlavní disciplínu. Letošní nejlepší čas 61,82 s měla rovněž z Mistrovství Moravy a Slezska.

„Od něj jsem více než měsíc kvůli bolesti achilovky neobula na nohy tretry a příprava tak probíhala pouze na trávě, pilinové dráze a v posilovně. V Jablonci jsem měla problém hlavně s rozložením sil na netradičním oválu a závod rozběhla příliš pomalu, navíc jsem neslyšela povel startéra ,pozor‘, protože mluvil příliš potichu a navíc do startu mluvil moderátor,“ popsala Klára Úlehlová.

Do cíle i tak opět doběhla jako první, s časem 64,76 s však spokojená nebyla. Po přepočtech jí ale stačil na druhé místo a mohla se tak radovat alespoň ze stříbrné medaile.

PODJUKLOVÁ BRALA BRONZ

Iva Podjuklová se v Jablonci představila pouze na své nejoblíbenější trati 1500 metrů, ze které už má pěknou řádku medailových úspěchů z veteránských „republik“. Letos na konci dubna plánuje rovněž start na maratonské trati, zkombinovat přípravu na halovou patnáctistovku s přípravou na maraton byl tedy skutečný oříšek.

Letošní nejlepší čas na 1500 m běžela už v půlce ledna v Ostravě (5:49,12 min). V Jablonci měla první při kola výbornou vodičku, v posledních dvou kolech se jí však neudržela a do cíle doběhla v čase 6:01,26 min, s časem tedy spokojená být nemohla. Po přepočtech dle věkových koeficientů jí však tento čas stačil na třetí místo, mohla si tedy pověsit na krk bronzovou medaili. (red)