V konkurenci závodníků z celého Chorvatska a dalších evropských zemí se dokázalo prosadit všech osm nominovaných borců a domů si tak úspěšná výprava dovezla sedm medailí a jedno páté místo.

V kategorii benjamínků do 30 kg zažil svůj první velký zahraniční start Roman Smolka. Po skvělých bojovných výkonech, kdy dvakrát zvítězil a dvakrát prohrál, obsadil konečné páté místo. Smolka dokonce v obou prohraných zápasech vedl, ale jeho nezkušenost ho stála vítězství. V kategorii mladších žáků do 34 kg zazářil Tomáš Beran. Ten podal životní výkon a třemi výhrami zcela suverénně ovládl svoji váhu a zvítězil.

O stupínek hůře se vedlo Lukáši Příleskému, který postoupil sítem pavouka do finále, kde však na soupeře z Černé Hory nestačil. Stejného úspěchu dosáhla i Petra Janáčková.

V kategorii starších žáků do 42 kg potvrdil svoje kvality Robert Trojnar. Ukončil všechny svoje zápasy před časovým limitem a zaslouženě zvítězil. Ve váze do 50 kg Roman Fridrich rychlými ippony prošel do finále, zde zaváhal a to ho stálo vítězství a domů si tak odvezl stříbrnou medaili. Roman Keprda podlehl ve vyrovnaném utkání v prvním zápase, v opravách již nezaváhal a získal bronz.

Shodně skončila i Marie Holčáková a domů si dovezla medaili za třetí místo. O týden dříve odcestovala pětičlenná výprava starších žáků Femaxu Engineering na Mezinárodní turnaj do Vídně.

V silné konkurenci závodníků se dokázala prosadit pouze Marie Holčáková. Nakonec se ale štěstí naklonilo na stranu soupeřky a v boji o bronz podlehla a obsadila konečné páté místo. Sedmá skončila starší žačka Petra Bakovská a devátý Roman Fridrich. Úvodními koly prošel Roman Keprda, ale na umístění v první desítce to nestačilo. Menší výpadek zaznamenal Robert Trojnar, který vypadl v prvním kole.

(oli)