Od roku 1993 se podařilo obhájit mužský titul pouze Petru Korbelovi, jenž letos nestartuje, a Dmitriji Prokopcovovi. Mezi největší soupeře osmadvacetiletého Konečného by letos měli patřit právě trojnásobný šampion Prokopcov, Jiří Vráblík nebo mladý reprezentant Pavel Širuček. Tomáš Tregler se ze zdravotních důvodů z turnaje na poslední chvíli odhlásil.

Konečný na šampionát přijíždí ve velmi dobré formě z polské ligy. Zároveň si ale uvědomuje, že obhajoba bude velmi těžká. „Budu se snažit připravit na domácí šampionát co nejlépe. Je mi jasné, že obhájit titul je vždy těžší než ho poprvé získat," uvedl pro svazový web Konečný.

Naproti tomu Vacenovská je výraznou favoritkou, 46. hráčka světového žebříčku už mistrovství ČR vyhrála pětkrát. Její reprezentační spoluhráčka Renáta Štrbíková má na kontě dokonce sedm titulů, do bojů o stupně vítězů hodlají promluvit i Hana Matelová a levačka Kateřina Pěnkavová. Mistryně z roku 2008 Dana Čechová kvůli mateřským povinnostem do Hranic nepřijede.

Šampionát začne v pátek dopoledne kvalifikačními zápasy. Ve dvouhře mužů se bude bojovat o šestnáct místenek pro hlavní soutěž, v ženském singlu bude v sázce osm postupových míst. O tituly se bude bojovat i ve dvouhře juniorů a juniorek do 21 let. V sobotu se rozjedou hlavní soutěže pro 48 mužů a 24 žen, v neděli odpoledne jsou od 14 hodin na programu finálové zápasy a vyhlášení ankety o nejlepší stolní tenisty roku 2014.

Program šampionátu

Pátek

9.00–20.00: kvalifkace dvouher

Sobota

9.00–20.00: dvouhra mužů a žen, čtyřhra mužů a žen, smíšená čtyřhra, semifinále a finále dvouhry mužů a žen U21

Neděle

9.30: finálový den