„Zatím zasněžujeme nepravidelně podle aktuální teploty. Termín předpokládaného zahájení sezóny není stanoven. Záleží na klimatických podmínkách a také je pro nás důležité přípravu neuspěchat, aby povrch sjezdovek vydržel ve výborné kvalitě po celou zimu co nejdéle, což se nám v minulých letech již osvědčilo,“ vysvětlila Martina Žáčková, mluvčí Resortu Valachy, jehož je areál součástí.

Přípravy podle ní směřují k tomu, aby se sjezdovky otevřely nejpozději na vánoční svátky, kdy do hotelů Resortu Valachy přijíždějí hosté na vánoční pobyty.

„Před letošní sezónou jsme opět vylepšili zázemí sjezdovky Horal u hotelu Horal, která je velmi vyhledávaná u rodin s dětmi a využívaná pro výuku lyžování. Rozšířili jsme pojízdný koberec, který bude trojnásobný o délce 51 metrů, což zlepší komfort pro nejmenší lyžaře. Nově také od letoška budeme nabízet výuku lyžování prostřednictvím naší vlastní lyžařské školy Razulák,“ doplnila Žáčková.

Areál také opět chystá oblíbenou akci Lyžuj a plav, díky které dostávají lyžaři k vybraným typům skipasů hodinový vstup do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal. Hosté hotelů Lanterna a Horal mohou využít zimní pobyty se skipasem a masáží v ceně. „V některých termínech v únoru už máme hotel Horal vyprodaný. Ve Spa hotelu Lanterna chystáme v lednu speciální tréninkový pobyt s výukou běžeckého lyžování – věříme, že přírodního sněhu bude letos pro běžkování dost,“ uzavřela mluvčí.