Plzeň posilněna úspěšnou bilancí a prvním místem v průběžné tabulce potvrzovala od úvodních minut, že není lídrem soutěže náhodou.

„Rozhodně jsme čekali, že zápas bude podstatně vyrovnanější. Plzeň začala velmi koncentrovaně. Výborně jí pracovala obrana i s gólmanem Motlíkem. Vůbec jsme na jejich hru nedokázali najít kýžený recept," pověděl Libor Hrabal, hranický trenér.

Západočeši si brzy vytvořili sedmigólové vedení, které si v poklidu udržovali. Už jen samotný výsledek poločasu (16:8) jasně naznačoval, kdo jde lépe vstříc vítězství.

„Přiznám, že jsem od soupeře čekal daleko větší sílu. To ale nijak nesnižuje náš výkon. Dobře jsme bránili, dostali se do rychlých útoků a dali jednoduché góly. Hned na začátku jsme to utrhli a zápas kontrolovali," těšilo trenéra Plzně Martina Šetlíka.

Skóre hrozivě narůstalo a vůbec nebylo nereálné, že si Cementáři odvezou pořádný výprask. Nakonec se až tak nestalo. Hostům se podařilo i díky manévrům v sestavě domácích korigovat na rozdíl sedmi branek, ale i tak rozhodně neměli žádný důvod k úsměvu.

„Jsem rád, že jsme prohráli jen o těch sedm branek. Mohlo to být klidně i o patnáct gólů. Podali jsme ostudný výkon. Hráli jsme jako spící pany," nebral si servítky Hrabal.

„Těšilo mě, že jsem mohl dát prostor celé střídačce. Bylo to v samotném závěru zápasu a je jasné, že je to pro ty nové hráče vždycky složitější," uznal kouč Šetlík, který mohl být spokojený i s nasazením Horkého, jenž úspěšně zaskočil za zraněného Fořta. „Jsem rád, že do toho Lukáš zapadl. Měl za úkol ubránit Míru Rachače a to se mu dařilo," dodal.

Odčinit svůj nezdar mohou Hranice už v neděli, kdy od 10.30 vyzvou na své palubovce tým Lovosic.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 29:22 (16:8)

Nejlepší střelci: M. Škvařil 5, Linhart 5, J. Škvařil 4, Vinkelhöfer 4/2 – Galus 6/4, Čadra 5, Rachač 4/2.

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4.

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Vyloučení: 4:6. Diváků: 1070.

Plzeň: Motlík, Misař – Petrovský 4, Linhart 5, M. Škvařil 5, Blecha, Květoň 1, Vinkelhöfer 4/2, Tonar 3, Pohlmann 1, Loskot, J. Škvařil 4, Horký 2, Kavka. Trenér: Martin Šetlík.

Hranice: Kučerka, K. Magrla, Kleisl – P. Magrla 1, Stržínek 2, Rachač 4, Zemánek, Brož, Čadra 5, Konšel, Kobliha 1, Galus 6/4, T. Samiec 2, Šíra 1. Trenér: Libor Hrabal.