Plzeň šla do utkání pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Hynek – Petr Štochl. A také s novým názvem. A premiéra to byla nakonec vítězná, Talent tým Plzeňského kraje porazil doma Hranice 26:23.

„Z naší strany to bylo dneska rozpačité, máme co rozebírat,“ uznal pak jeden z trenérů Petr Štochl.

Jeho tým sice v úvodu prohrával, ale poměrně brzy soupeři odskočil – v 18. minutě na 11:6. Ale místo uklidnění přišla nepřesná střelba a chyby v rozehrávce, čeho soupeř využil a dvě minut před půlí srovnal na 12:12. V poločase už však zase vedl Talent – 14:12.

„Mně se nelíbil už úvod zápasu. Až příchodem Petra Linharta se to trochu změnilo,“ vrátil se plzeňský kouč ještě k prvnímu poločasu.

Rozhodující se nakonec ukázal nástup do druhé půle, v němž plzeňský brankář nedostal sedm minut gól a Talent odskočil až na 18:12.

Ještě ve 48. minutě vedli domácí o šest branek (24:18), jenže pak zase vypadli z role a dovolili Hranickým, aby zkorigovali stav na 26:23.

„Úvod druhé půle se nám povedl, kluci plnili pokyny, které dostali o přestávce. Ale znovu jsme z toho ustoupili. Asi bude ještě nějaký čas trvat, než si všechno sedne a zažijeme to. Ale s tím počítáme,“ doplnil Petr Štochl.

Jeho hranický protějšek a bývalý reprezentační kouč Jaroslav Hudeček byl i přes porážku spokojen. „Plzeň byla v rozhodujících momentech disciplinovanější, projevila se její zkušenost. Byli přesnější ve střelbě, nedělali tolik chyb. Chtěl bych pochválit gólmana Klementa, který vystřídal Kučerku a měl tam dobré zákroky,“ zhodnotil utkání trenér Hranic.

„Hráči už sice pochopili moji filozofii. Ale bohužel jsme se v určitých fázích nevyvarovali nedisciplinovanosti a to nás stálo lepší výsledek. My pracujeme s ryzími amatéry, těžko hledáme prostor k tréninku, musím citlivě vážit míru zatížení, abych kluky nestrhl,“ doplnil Hudeček na svazovém webu.

Talent tým Plzeňského kraje – TJ Cement Hranice 26:23 (14:12)

Nejvíce branek: Linhart 5, Režnický 4, Škvařil 4, Tonar 4/3 – Brož 3, Čadra 3, Indrák 3, Magrla 3/3. Vyloučení: 4:4. Branky ze 7m hodů: 4:3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.