Už od poloviny tohoto týdne začali do Přerovské rokle přijíždět z posledního závodu, který se konal ve Francii, autokrosoví závodníci z celé Evropy.

„Podle první uzávěrky přihlášek, která byla stanovena na 24. srpen, jich opět bude více než osmdesát ze čtrnácti zemí Evropy. A při studiu konkrétních jmen nebude ze širší špičky chybět prakticky nikdo. Třeba v nejsilnější Divizi 3 - 4000 ccm bude na startu prvních dvanáct jezdců loňského celkového pořadí ME, v Divizi 3A - 1600 ccm je zatím přihlášeno skoro třicet závodníků. Početná konkurence je přihlášena i v Divizi 1, tzv. plechových autech,“ prozradil Deníku ředitel závodu Jindřich Švestka.

Oproti loňskému roku se opět vylepšily podmínky v areálu Přerovské rokle, zejména v depu závodních strojů, monitorování předčasných startů, a v některých pasážích podél trati přibyla svodidla.

„Na samotné organizaci a přípravách se podílí minimálně padesát lidí. Na trati probíhají náročné úpravy zaměřené zejména na bezpečnost jezdců a návštěvníků v areálu,“ řekl k organizaci závodu.

Je zajištěna kyvadlová doprava na závodiště, ale pro všechny návštěvníky, kteří přijedou autem, je připraveno obrovské záchytné parkoviště na poli v těsné blízkosti areálu.

Cesta přes Čekyňský kopec bude po oba dva dny uzavřena v době od 6 do 19 hodin a vjezd je povolen pouze na „volný vjezd“ vydaný Autoklubem Přerov. Občerstvení a atrakce pro děti jsou samozřejmostí.

Ani letos nebude při závodech v Přerovské rokli chybět doprovodný program, ve kterém budou k vidění ukázky zásahové činnosti Hasičského Záchranného Sboru Přerov.

Časový rozpis závodu

SOBOTA

11.00 volný trénink
12.45 oficiální měřený trénink
16.30 1. série rozjížděk

NEDĚLE

9.30 2. série rozjížděk
12.45 3. série rozjížděk
15.15 finálové jízdy