Velkým lákadlem byl i start stálých jezdců mistrovství světa Martina Michka a Petra Smítky, kteří do českého šampionátu zasáhli letos vůbec poprvé.

Po přerovském závodu byl už znám i mistr republiky ve třídě MX2, stal se jím Martin Kohút.

MX3 – Open

Třída MX3 – Open čítala 46 startujících, z nich sítem kvalifikace prošlo do závodu čtyřicet jezdců.

Nejrychlejší byl Martin Michek, který měl průměrnou rychlost 64,5 kilometrů za hodinu. Roli favorita potvrdil hned v prvním závodu, když zvítězil s téměř dvacetivteřinovým náskokem na druhého Jiřího Čepeláka.

Třetí dojel Petr Bartoš a čtvrtý Michael Špaček. I druhému závodu kraloval Michek. Za ním dojeli Čepelák, Bartoš a Zaremba.

Celkové výsledky: 1. Martin Michek 50 bodů, 2. Jiří Čepelák 44, 3. Petr Bartoš 40, 4. Michael Špaček 32, 5. Tomáš Bučenec (SVK) 31. Průběžné pořadí: 1. Petr Bartoš 210, 2. Jiří Čepelák 204, 3. Jan Zaremba 178, 4. Tomáš Bučenec 150, 5. Michal Kadleček 146.

MX2

Velkým favoritem na celkové vítězství ve třídě MX2 byl Petr Smítka, vítěz dopolední kvalifikace. Úvodní závod však nedokončil. Jako první projel cílovým prostorem Tomáš Šimko (SVK) před Milanem Špičákem, Františkem Smolkou a Markem Sukupem.

Ve druhém závodu byl první pod šachovnicí Martin Kohút (SVK) následován Milanem Špičákem, Tomášem Šimkem (SVK) a Jaroslavem Kochaníčkem. Smítkovi se ani tentokrát moc nedařilo, když dojel šestý.

Celkové výsledky: 1. Tomáš Šimko (SVK) 45, Milan Špičák 44, 3. Martin Kohút (SVK) 41, František Smola 34, 5. Jaroslav Kochaníček. Průběžné pořadí: Martin Kohút (SVK) 236 bodů, 2. František Smola 183, 3. Milan Špičák 125, 4. Tomáš Šimko (SVK) 122, 5. Martin Finěk 108.

Předposlední závod šampionátu už také rozhodl o mistru republiky. Stal se jím Martin Kohút (LR Cosmetic – Ados KTM team). I František Smola (S.V.H. Mefo racing team) už má jistotu, a to druhého místa.

Veterán

Třída Veterán byla v Přerovské rokli nejobsazenější, když do kvalifikace nastoupilo 47 jezdců. Sedm z nich poté ovšem muselo sledovat závody jen z pozice diváka. V prvním z nich opanoval Miroslav Kučírek s luxusním náskokem téměř osmnácti vteřin na druhého Romana Heinricha. Třetí dojel Petr Dočkalík a čtvrtý Jan Froněk.

I ve druhé jízdě nenašel Kučírek přemožitele, a tak jako v Pacově, Kaplici, Kramolínu a Šumperku zvítězil dvakrát i v Přerově. Stříbrný dojel Petr Dokoupil, bronzový Roman Heinrich a nepopulární „bramborovou“ pozici obsadil Bronislav Krč.

Celkové výsledky: 1. Miroslav Kučírek 50 bodů, 2. Petr Dokoupil 40, 3. Bronislav Krč 38, 4. Roman Heidenrich 38, 5. Jan Froněk 36. Průběžné pořadí: 1. Miroslav Kučírek 250, 2. Petr Dokoupil 190, 3. Roman Heinrich 176, 4. Bronislav Krč 173, 5. Miroslav Štaud 141.

Veterán nad 50 let

Celkové výsledky: 1. Jaroslav Potůček 50 bodů, 2. Zdeněk Velký 44, 3. Jan Roziňák 40.

Průběžné pořadí: 1. Jaroslav Potůček 250, 2. Zdeněk Velký 200, 3. Bohdan Růžička 184.