Skvělým desátým místem na sebe upozornil veslař Ondřej Synek, jen dal Valašsku přednost před závodem světového poháru ve veslování ve Slovinsku. Počtem závodníků – 278 dospělých a 200 dětí – Valachy duatlon nejen překonal loňskou návštěvnost, ale stal se patrně největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice.

Trať Valachy duatlonu čítala tři kilometry běhu, 15 kilometrů horského kola a 1,5 kilometru běhu. Ondřej Fojtík, loni bronzový, zvítězil v čase 56 minut a 40 vteřin.

„Byl to krásný, i když těžký závod. Po nočním dešti bylo dusno, v terénu to klouzalo. Závodní trasu znám nazpaměť, jezdím sem pravidelně trénovat, přesto mě dnešní bláto překvapilo. Zvláště sjezdy byly dost obtížné a hodně o technice, což asi nepotěšilo ty, kteří nejezdí pravidelně na horském kole, ale pro mě to byla výhoda. Kolo mi dnešní závod vyhrálo," pochvaloval si v cíli biker Ondřej Fojtík, profesionální cyklista a několikanásobný vítěz legendárního Drásala.

Jen osm vteřin za ním dorazil do cíle další z favoritů Svatopluk Janečka, třetí byl nejlepší český běžec do vrchu Tomáš Lichý.

Úctyhodným desátým místem zaujal speciální host Valachy duatlonu – veslař Ondřej Synek.

„Vyjet kopce bylo celkem jednoduché. Horší byly sjezdy, kde jsem musel být hodně opatrný, a pak závěrečný běh, ten už bolel. S výsledkem jsem velmi spokojený. Hlavně jsem si to tady skvěle užil. Jsem tady už potřetí a moc se mi tu líbí," vyprávěl Ondřej Synek, který dal Valašsku přednost před závodem světového poháru ve veslování ve Slovinsku.

Dalším závodem série Valachy Tour bude 11. července maraton horských kol BIKE VALACHY. Již je možné se do něj registrovat na www.valachytour.cz, stejně jako do zbylých dvou závodů seriálu – triatlonu VALACHY MAN (7. 8.) a běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY (24. 10.). Při všech dalších akcích budou součástí také závody pro děti.

Výsledky – Valachy duatlon 2015

Muži: 1. Ondřej Fojtík (FORCE KCK Zlín) 56:40 minut, 2. Svatopluk Janečka (Ski-turist Velké Karlovice) 56:48, 3. Tomáš Lichý (TJ TŽ Třinec) 58:07. Ženy: 1. Kristina Néč-Lapinová (Rocktechnik) 1:10:53 hodin, 2. Tereza Tvarůžková (VRVteam) 1:12:43, 3. Šárka Grabmüllerová (B&H České Budějovice) 1:13:01.