Do Vědomic u Roudnice nad Labem se v sobotu sjelo rekordních 210 hráčů. Valšovický zástupce Grepl se svým spoluhráčem za celý den nenašli přemožitele. Nejprve vyhráli základní skupinu a poté ještě pět dalších zápasů.

Nechybělo přitom mnoho a s turnajem se loučili už v osmifinále, kdy jejich soupeř nebyl daleko od vítězství. Když následně ve čtvrtfinále vyřadili prvního hráče českého žebříčku Jakuba Konšela s jeho spoluhráčem Janem Reslem, šance na celkové prvenství výrazně vzrostla.

Těžké semifinálové utkání proti bývalým reprezentantům Alici Hančové a Pavlu Vlkovi bylo zkouškou nervů. Po více než dvou a půl hodinové bitvě mládí se zkušenostmi Greplova dvojice rozhodla zápas perfektně takticky zvládnutým poledním náhozem.

Finále se začalo hrát kolem jedenácté hodiny večerní (po čtrnácti hodinách od zahájení turnaje). Grepl s Kaplánkem dlouho hráli vyrovnaný zápas s úřadujícími mistry republiky v trojicích Petrem Fuksou a Jindřichem Kaucou, když udeřili jako blesk z čistého nebe čtverkou za konec (hraje se do 13 bodů, pozn. redakce) a mohli slavit svůj historicky první republikový triumf. (jg)