V sobotu 2. února se zúčastnili prvního ročníku halového turnaje s názvem „O pohár města Slatiňan a cenu starokladrubského vraníka", který byl zařazen do kategorie prestige, tedy mezi největší turnaje v České republice. Klání se uskutečnila v místní jízdárně, která je po většinu času spíše základnou kladrubských koní. Pořadatelé tak navázali na hezkou tradici zimních turnajů v jízdárně, které se již dříve konaly v Praze-Tróji.

Z celkového počtu čtyřiceti šesti startujících týmů se na startovní listině objevili i účastníci z Polska a Slovenska. I přes složitý terén, který byl tolik odlišný od těch běžných na venkovních turnajích, bylo k vidění mnoho zajímavých soubojů. Ti nejlepší dokázali i v těchto nelehkých podmínkách několikrát velmi přesně zacílit a takzvaně „vystřelit". Kromě odlišného povrchu zápasili hráči i s poměrně nízkou teplotou v hale. Valšovickým však zima zjevně nevadila a všechny týmy, ve kterých měli zastoupení, postoupily bez problémů ze čtyřkolového švýcarského systému do vyřazovacích bojů.

Zde se nejméně dařilo Jirkovi Greplovi se slovenskými spoluhráči Jurajem Adlerem a Michalem Dzúrikem, kteří nakonec vybojovali čtrnáctou příčku. Zbylé týmy prošly mezi nejlepších osm, kde se následně utkaly dva ryze valšovické mančafty. Lepší v tomto zápase byl nakonec tým ve složení Miluška Kutá, Petr Tománek a Ivoš Navalaný, kteří porazili nejlepší tým základní části, a to Lenku Svobodovou, Zbyňka Jakeše a Jirku Gratcla. Tito se nakonec umístili na solidním sedmém místě.

Miluška, Petr a Ivoš měli na dosah účast ve finále, tu jim ale zhatila poslední soupeřova koule v zápase. Možná i díky vysílení z dlouhého semifinálového utkání už nenašli síly a koncentraci do boje o třetí místo a nakonec brali nepopulární ale velice cennou „bramborovou" medaili. V průběhu celého turnaje rostla každým zápasem forma týmu Tomáše Kutého, jenž hrál s Petrem Juráněm (Carreau Brno) a Františkem Kaplánkem (Hrode Krumsín). Dostali se poměrně hladce až do finále, kde je ale bohužel lepší a přesnější hrou udolal tým ve složení Jirka Koreš (České Budějovice), Petr Fuksa (UBU Únětice) a Vláďa Brázda (1.KPK Vrchlabí). Nicméně i druhé místo je slušným startem do nadcházející sezony. (tk)