Na start letošní „půlky“ se postavilo deset atletek, vzhledem k tomuto nižšímu počtu se běželo rovnou finále. Petra se svým časem řadila do širšího okruhu kandidátek na jednu z medailí. Ovšem zlato bylo v podstatě předem zabrané hodonínskou závodnicí Sylvou Škabrahovou, stříbrnou z Mistrovství ČR dospělých. Ta se taky hned po startu ujala vedení. Petra se po seběhu zařadila hned za ní, první kolo probíhala v mezičase 64 sekund.

V zatáčce se však před ní dostaly dvě závodnice, první trojice si pak vypracovala menší náskok. Petra dovedla zbytek startovního pole až do cílové rovinky, kde se na její úroveň dotáhly dvě závodnice. Petra však jejich nápor odrazila a čtvrté místo uhájila. Medaile jí tentokrát unikla o vteřinu a čtvrt. Zaběhla si ovšem nejlepší čas letošní sezóny 2:14,14 min., což je její druhý nejlepší výkon vůbec, od osobního rekordu vzdálený pouhé půl vteřiny.

V kategorii atletek do 22 let bude závodit ještě dva roky. Po letošní náročné sezoně si nyní Petra konečně vybírá zaslouženou dovolenou. (skA)