V dopolední čtyřkolové základní části se bojovalo o osm postupových míst. Většina favoritů si postup nenechala uniknout, a tak se v odpoledních hodinách rozhořely urputné boje o celkové prvenství a možnost odvést si putovní pohár. Zástupci domácího klubu zde nemohli chybět. Jirka a Martin Gratclovi pomáhali obhájit loňské vítězství Pavlu Královi z Fenyxu Adamov. Těsně to nevyšlo, neboť ve finále nestačili na manžele Burešovy z Klipu Litovel, doplněné o Martina Jakeše z Valšovic.

Při neúčasti nejlepších domácích hráčů, kteří bojovali v Rakousku a starali se o chod turnaje, je finálová účast pro domácí barvy opravdovým úspěchem. Ten potvrdil i Jaroslav Skácel se spoluhráči Jendou Bukovčíkem a Kamilem Vajčovcem z Albrechtic, čtvrtým místem, když v boji o to třetí nestačili na další litovelský tým ve složení Petr Linduška, Petr Škobrtal a Vladimír Fišr.

Ti, kterým se nepodařilo postup vybojovat, měli možnost pokračovat v doprovodném turnaji. Zde se nakonec z vítězství mohl radovat i Petr Navrátil, neregistrovaný hráč – vozíčkář. Spolu se spoluhráči Milošem Polákem a Jirkou Karáskem ukázal, že pétanque je sport nejen pro všechny věkové kategorie, ale i pro hendikepované.

ZBYNĚK JAKEŠ