Přerovští veslaři přijali pozvání veslařského klubu z Piešťan a zúčastnili se Poháru SNP, který letos nahradil tradiční regatu na vodě.

Ta se nemohla konat z důvodu vypuštění a čištění přehrady Slňava. Přerovský Veslařský klub vyslal do bojů o ceny v jednotlivých věkových kategorií své mladší veslaře, a to z důvodu, že starší kategorie den před regatou absolvovaly náročné testování pro výběr do sportovních center mládeže.

Náročné limity fyzické kondice splnili čtyři členové klubu a ti budou v roce 2008 užívat výhod osmdesáti nejlepších českých mladých veslařů. Tím se také dostali do hledáčku reprezentačních trenérů.

Současnou chloubou přerovského klubu jsou zejména děvčata, která na slovenské půdě potvrdila svou letošní českou neporazitelnost. Postupně své věkové kategorie vyhrály v mladších žačkách Pavlína Zapletalová, ve starších žačkách Alexandra Vařeková a v dorostenkách Michaela Valentová.

Třetí místa navíc obsadila v mladších žačkách Lucie Matyášová a ve starších žačkách Ivana Zapletalová. Ve slovenské konkurenci se dokázali prosadit i dorostenci.

Lukáš Vícha obsadil druhé místo a na bronzové příčce skončil Tomáš Vondrák. Získaná pořadí v jednotlivých kategoriích byla bodována a body byly sčítány do celkového hodnocení klubů, které bojovaly O pohár SNP. Výborná umístění v mládežnických kategoriích znamenala, že i přes absenci v seniorských soutěžích Přerované až do poslední soutěže bojovali o celkové prvenství.

Toho nakonec VK Přerov dosáhl a společnou odměnou mu bylo získání velkého poháru, který svou velikostí už teď má své čestné místo v klubovně loděnice mezi ostatními poháry a cenami.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika