Český veslařský svaz pro letošní zimní sezonu vypsal čtyřkolový český pohár pro kategorie dorostu, juniorů, seniorů a veteránů, který vyvrcholí účastí 24 nejlepších závodníků v každé věkové kategorii mistrovstvím České republiky, jež se uskuteční začátkem února v Neratovicích.

Veslaři z přerovského klubu se již tradičně soustředí na vyjetí kvalifikačních časů a nominaci na mistrovství republiky. Soupeření o získání co největšího počtu bodů za umístění v jednotlivých kolech českého poháru vynechávají, a to i z důvodu náročnosti cestování a s tím spojených zvýšených cestovních nákladů.

Přerovskými závodníky nejvíce obsazované kolo českého poháru je místně nejbližší brněnská ergo regata. Všechny věkové kategorie v soutěžích organizovaných Českým veslařským svazem soutěží na veslařských trenažérech Concept2, a to na vzdálenost 2000 metrů.

V kategorii dorostenek by měla patřit k nejlepším letošní mistryně republiky ve skifu žaček Michaela Valentová. Tato talentovaná veslařka obsadila v Brně druhé místo časem 7:46,4 minut, přičemž trenér Vařeka nebyl zdaleka spokojen, protože tréninkovými časy by Michaela závod vyhrála, ale asi nervozita z první soutěže mezi dorostenkami si vybrala svou daň.

Další dorostenka Monika Márová skončila hluboko v poli poražených. Bohužel k závodu nastoupila z minimálního tréninku po dvou týdnech nemoci, a tak pro vyjetí kvalifikačního času bude potřeba najít další vhodný termín. Početně nejvíce obsazenou kategorií byla kategorie dorostenců.

U této věkové kategorie je určitou hranicí kvality zdolání časového limitu sedmi minut, a v tomto ohledu překvapilo, že pod tuto časovou metu se dostali hned tři přerovští závodníci.

Sedmé místo časem 6:49,5 minut obsadil Lukáš Vícha, devátý za 6:56,1 min. byl Tomáš Vondrák a desátý v čase 6:58,1 Petr Mollin. Těmito časy by se měli všichni tři nominovat do mistrovství ČR a dále potvrdit vzestup své sportovní formy.

V kategorii juniorek nejlepšího umístění z přerovských závodnic dosáhla Barbora Olivíková, která časem 8:07,2 skončila na jedenáctém místě. Pro tuto závodnici je velká škoda, že se u nás nevypisují soutěže juniorů lehkých vah, kde by Barbora patřila k nejlepším, vzledem ke své postavě soutěží se závodnicemi o mnoho vyššími a těžšími, což je výhodou nejen na vodě, ale zejména při soutěžích na veslařském trenažéru.

U juniorů stojí za zmínku desáté místo Jiřího Cirbuse, a to v čase 6:34,8. Bohužel trenér Ruda i závodník samotný počítali s lepším výkonem, a to k časové hranici 6:20, která by již mohla být pozvánkou do reprezentace.

A tak i tento talentovaný závodník se asi zúčastní ještě jednoho kola českého poháru, aby potvrdil své tréninkové předpoklady, když zajetí času pod 6:30 by nemělo být problémem. Přerovský klub i v Brně měl ve svých řadách vítěze.

Kategorii veteránů do 40 let vyhrál Jaroslav Oslanec časem 6:31,2 minut. V nejbližších dnech čeká přerovské veslaře bilancování sportovní sezony, které se uskuteční již dnes v klubovně loděnice.

Tento termín byl zvolen i s ohledem k očekávané účasti nejlepší přerovské veslařky Gabriely Vařekové, která již zahájila přípravu na olympijské hry, a také mladšími žačkami netrpělivě očekávaný návrat trenérky Barbory Vařekové ze studií v USA.

Nejmladší děvčata by se ráda se svou trenérkou podělila o své zážitky z předávání veslařských cen, když obdržela pohár za vítězství v českém poháru mladších žaček 2007.

Na slavnostní zakončení roku jsou zváni všichni současní i bývalí veslaři. Občerstvení bude zajištěno, tradičně na programu budou hry a soutěže a očekávané vyhlašování nejlepšího veslaře a posádky Veslařského klubu Přerov pro rok 2007.

Noví zájemci o veslování, nejlépe hoši a děvčata ročník narození 1994 - 1997, se mohou přihlásit trenérům žactva na trénincích v úterý a v pátek od 16 do 17.30 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika