Účast uvítaly zejména mladší kategorie, protože v České republice oficiální mistrovská soutěž není pro žactvo vypisována, a zároveň si ve Vídni otestovali formu závodníci, kteří se nominovali z kvalifikačních závodů do Mistrovství České republiky.

Medailová umístění se v žactvu čekala od starších žaček. Papírové předpoklady splnila Alexandra Vařeková, která časem 3:45,3 minut obsadila druhé místo.

Pátá skončila další starší žačka Ivana Zapletalová, jež si časem 3:54,5 min. zlepšila své osobní maximum o šest vteřin, přičemž k bronzové medaili jí chybělo 1,5 sekundy.

Nutno říci, že konkurence rakouských závodnic byla velká a dosažené časy přerovských veslařek by v jiných závodech s přehledem stačily na vítězství či medaile.

Příznivci přerovského veslování už jistě znají mladou veslařku Michaelu Valentovou. Tato talentovaná sportovkyně opět dokázala, že by mohla být do budoucna nástupkyní a pokračovatelkou sportovních úspěchů sester Vařekových.

Michaela vyhrála kategorii dorostenek, a to v osobním rekordu 7:35,1 minut. Rakouský rozpis závodů se od českého mistrovství odlišoval také tím, že v kategorii juniorů a juniorek byly vypsány „lehké“ váhy, což je soutěž pro veslaře či veslařky, kteří splňují svou fyzickou hmotností regule o maximální váze.

„Lehké“ váhy jsou oficiální kategorií i ve veslování na vodě, je to možnost pro méně vzrostlé veslaře se porovnat s „podobnými“ v oficiální soutěži. Jen na vysvětlenou, lepší předpoklady pro veslování mají vyšší a tím těžší sportovci.

Toho využila Barbora Olivíková a přihlásila se do závodu juniorek lehkých vah. Ve vyrovnaném závodě Barbora na rozdíl od domácích závodnic udržela nasazené tempo a zvítězila časem 8:11,5 minut. Dorostenci se v Rakousku setkali s nejširším startovním polem. Do závodu nastoupilo celkem 60 veslařů.

Z přerovských závodníků si nejlépe vedl Lukáš Vícha, který v osobním rekordu 6:45,0 obsadil osmoupříčku. Jedinému startujícímu přerovskému juniorovi Jiřímu Cirbusovi se generálka na Mistroství České republiky příliš nepovedla.

Jedenácté místo a dosažený čas 6:34,4 vůbec nesplnil ambice trenérů i samotného závodníka. Získáním dvou zlatých a jedné stříbrné medaile Veslařský klub Přerov výborně reprezentoval české veslování i město Přerov, když komentátora závodů v průběhu této sportovní akce učil lepší a lepší výslovnosti názvu našeho města.

Tuto sobotu by se mělo v Neratovicích zúčastnit Mistrovství České republiky ve veslování na trenažérech pět zástupců přerovského klubu. Pokud nemoc či jiné okolnosti nezasáhnou, tak v soutěži nejlepších českých veslařů předvedou své umění dorostenci Lukáš Vícha, Tomáš Vondrák a Petr Mollin, dorostenka Michaela Valentová a junior Jiří Cirbus.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

(rv)